Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Ha az idő...

Melyik a jobb? Ha az idő "begyógyítja a sebet" vagy ha nem?

Figyelt kérdés

Mert ugye a múlt miatt vagyunk azok,akik vagyunk. A velünk történt események,a fájdalom,a bűn,a keserűség,a harag,az elvárások,szerelmi csalódások és még sorolhatnám.A tetteink és amiket mások tettek velünk...

És ha nem hagyjuk begyógyulni a "sebet",az jó vagy rossz? Mert a velünk történt események alakítják az életünket...

Vagy inkább temessük el az érzéseinket?(Amit persze a legtöbb ember a külvilág előt csinál,de én most saját magunk előtt feltárt vagy elrejtett érzésekre gondolok)

Nem tudom,melyik a jobb,mikor teszek jobbat magammal,ha eltemetem a dolgot,túllépek rajta vagy hagyom a dolgokat és az idő majd csinál amit csinál?


2010. júl. 14. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tedd túl magadat rajta. Senki sem szeret szomorkodni. Persze idővel lassan túl lehet lenni rajta, de ha állandóan csak rágódsz, akkor több idő kell neki, és több ideig leszel szomorú.
2010. júl. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az idő begyógyítja a sebeket, ha akarod, ha nem, azt jelenti, hogy idővel semmit nem érzel annyira tragikusnak, mint akkor, amikor történt.
2010. júl. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Félreérted az egészet szerintem. Igen a múlt eseményei alakítják az ember jellemét, személyiségét. De ennek az a lényege, hogy nem olyan érzelmekkel éled meg sok idő elteltével az eseményeket, sőt sokszor alig emlékszel már mit éreztél, milyen volt viszont a jellemed beli változás ettől még megmarad.
2010. júl. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jaj félreértettél... Én nem azt mondtam,hogy az egész élet szomorkodással telik...Viszont ha nincs fájdalom,akkor honnan tudnánk,hogy mi az öröm,az élet?Ahhoz hogy értékeljünk valamit nem kell hogy elveszítsük...Itt arra gondolok,hogy fel kell hogy fogjuk,hogy a örömhöz szükség van fájdalomra...

Viszont egy idő után az érzések elmúlnak,nem értékeljük őket,a múlt halvány lesz és ez nem mindig jó,mármint lesznek/vannak pillanatok amikor nem értékeljük az életet és ez szerintem mindenki életében van,volt vagy lesz... És ez az,mármint itt arra akartam célozni,hogy az érzések elmúlnak és az nem jó,és a kérdés is ezért született,hogy ha a sebek nincsenek,akkor nincs életünk se...Ha tehát begyógyul az nekik jobb vagy inkább rosszabb lesz?

2010. júl. 14. 01:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy nem jó. Azért gondolj bele, vannak akik komoly tragédiákat életek át, miért lenne jó nekik, ha az idő nem halványítaná az érzéseiket? Az életben mindig vannak új élmények, új örömök meg fájdalmak, nem kell a régieket érezni. Amúgy meg az ember egész kiskorában megtanulja már, hogy nincs jó rossz nélkül, ha nem is tudatosan, de ezt tudja, és nem felejti el attól, hogy valami elmúlik.
2010. júl. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Te emós vagy? :)

Az a fontos, h te értsed, mit is akarsz mondani:)

2010. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez egy kérdés....Amire normálisan lehet válaszonli,sőt én azt hittem,hogy csak normális válaszokat kapok és ne haragudj,de nem fogok lesüllyedni a te szintedre....
2010. júl. 14. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!