Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Visszaminősíthető-e az emberöl...

Visszaminősíthető-e az emberölési kísérletnek minősülő ügy, ha 8napok belül gyogyulo a sérülés?

Figyelt kérdés
A vád emberölési kísérlet, a sebet papírvágó ollóval ejtették, a nyomozási szakasz még nem zárult le az eszközzel kapcsolatban, a pszichés állapota miatt elözetesbwn van már lassan hat hónapja.Mire számíthatunk?házi őrizetet mwgkaphatja?visszaminősithető az ügy életveszélyt okozó sulyos testi sértéssé?válaszokaat elöre is köszönöm!

2019. aug. 18. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem jogászként azt mondom, hogy kísérlet esetén a szándék megvolt, a cselekmény célja az élet elvétele. A visszaminősítést nem értem.

Ha meghalt a sértett, akkor lehet emberölés, szándékos vagy gondatlan stb. Pl. ha elütök valakit, aki belehal, az gondatlan (ha jól tudom). Ha késsel elvágom a torkát, az nem lehet véletlen.

Számít az általános és a pillanatnyi elmeállapot.

Ha a cselekmény nem járt a sértett halálával, akkor az csak kísérlet lehet, ha cél az ölés volt. Hogyan kell érteni így a visszaminősítést.

Ha nyolc napon belül gyógyult a sérülés, az semmiképpen nem lehetett életveszélyes.

2019. aug. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszát.Ezt mondták neki, hogy ha visszaminősitenék életveszélyt ojozo testi sértéssé akkor talán felfüggesztettel meguszhatná.Önök szerint kaphat feldüggesztettet ha nem ölési szándékkal ment, csak pszichés zavart elmeállapota miatt, és 8 napon belül gyogyulo a sérült. A házi örizetet ki kaphatja meg, kinek van rá esélye, az iéyen bűncselekményt elkövetők.megkaphatják?köszönöm
2019. aug. 19. 07:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismét csak azt tudom írni NEKED, hogy nyolc napon BELÜL gyógyuló súlyos sérülésről én nem hallottam, elképzelni sem tudok olyant. Ha lenyúzom a térdem, lesz rajta egy varr, az nyolc nap alatt leesik.

Most nem otthon van? Vizsgálati fogság, letartóztatás stb. fogalmakkal nem vagyok tisztában, de nyomozati szakban akkor tartják fogva az elkövetőt, ha bűnismétléstől tartanak, vagy tanuk befolyásolása, nyomozás akadályozása merül fel, vagy a cselekmény súlyossága azt indokolja.

Az elmeállapotból sok minden következik, akár büntethetőséget kizáró ok is lehet. Ehhez az kell, hogy az elkövető tartósan olyan betegségben szenvedjen, amelyik lehetetlenné teszi, hogy tisztában legyen azzal, mi helyes mi nem. Lehet olyan átmeneti zavar is, amelyik szintén súlyosan korlátozza a belátóképességet. Persze vannak kivételek, pl. az ittasság, kábítószer-fogyasztás következtében jelentkező belátóképesség hiánya nem mentő körülmény.

Amennyiben az elkövetés célja az élet kioltása volt, és tisztában volt azzal, mit tesz, akkor ezekre hivatkozni nem lehet. Pl. erős felindulás korlátozza az ítélőképességet, de az ember tudja, nem helyes rátámadni valakire.

Jogász hozzászóló bizonyára szakszerűbb választ adna, de a leírásod alapján ő is csak lehetőségeket tudna felvázolni. Pontosabb megfogalmazásban, de lényegében ugyanezt írná megítélésem szerint.

Csak a teljes nyomozati anyag ismeretében lehetne megítélni, mire van remény.

2019. aug. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!