Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kb. hány dekagramm ételt...

Kb. hány dekagramm ételt eszel meg felnőttként egy fő-, de nem melegétkezésre?

Figyelt kérdés

Aki rendesen eszik, nem fogyókúrázik, de nem is küzd falásrohammal, és változatosan táplálkozik.


Tehát zöldség, gyümölcs, tejtermék, tojás, gabona, bármi.


Pluszfolyadék nélkül.


2018. okt. 30. 23:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A tojás nekem tipikusan meleg étkezés, de ha nem, akkor tipikusan hőkezelt, bár ez a gabonánál még jellemzőbb. Így nyilván nem nyersre gondolsz, de ami meleg főtt étel, azt hidegen is lehet enni, szinte kivétel nélkül, nem tudom, mi a különbség.


Én mindig főttet eszem, de nem mindig melegen, általában 20 dkg és 2 kg között van egy étkezésem (kalóriában úgy 1000-2000 kcal, de néha több).

Fogyáskor is ennyi és máskor is.


Teljesen mellékes az ételeim súlya, nekem csak a makrók számítanak, illetve néha kívánok olyan ételt (gyümölcs, zöldség), ami automatikusan nagyobb súllyal jár.


A párom szénhidrátdúsan, emiatt sokszor kevésbé töményen eszik, mint én, neki úgy fél-másfél kiló lehet egy étkezés.

Inkább csak a reggelije hideg (de főtt/sült), az egy kiló alatti s fogyási céloknál mindennap 1000 kcal, mivel a régi 1200-zal lassan hízott. Most lassan fogy, de súlytartáshoz is jó lesz ez.

2018. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A menzán súly alapján fizetünk, úgyhogy pont tudom: 20-30dkg között van egy ebédem.
2018. nov. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!