Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mostanaban nagyon keveset...

Mostanaban nagyon keveset eszem, és anyaek is észre vettek de egyszerűen nincs kedvem enni és ha muszáj ebben utána mindig sírok es bűntudatom van ez mitől van?

Figyelt kérdés
2018. máj. 13. 20:52
 1/6 A kérdező kommentje:
*ha muszáj ennem
2018. máj. 13. 20:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Márpedig muszáj enni, ez van.

Nem úgy néz ki, hogy kedved, étvágyad, éhséged nincs, hanem nem akarsz enni. Normális embernek nincs bűntudata, ha létfenntartó ösztönének vagy esetedben inkább külső hatásnak engedelmeskedve táplálkozik.

De egy mondatból nem tudlak pszichoanalizálni (többől sem, mert nem vagyok szakember), nem tudhatom, mitől van nálad ez az egész.


Akármi is van, egyél, mert kell. Kedv pont nem kell hozzá, bár ha nagyon súlyos evészavarod van, akkor elképzelhető, hogy nem tudsz enni vagy kihányod. Ekkor pszichológust vagy orvosi kivizsgálást ajánlok, durva esetben majd rákötnek infúzióra, a halálnál vagy durva emésztőszervrendszeri vagy egyéb betegségeknél az is jobb.

2018. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbálok enni mert tudom hogy kell de nem megy:(
2018. máj. 13. 21:33
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Menjél pszichológushoz, és táplálkozási zakemberhez.


A bűntudat nem okés :(

2018. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg nem akarok lehet ez csak átmeneti mert annyi hogy nem v vagyok éhes akkor nem is szék viszont ha eszek nagyon buntudatom van hogy most kövér leszek és nem bírtam ki
2018. máj. 14. 10:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerinted a sovány ill. vékony emberek nem esznek? Miből gondolod, hogy aki eszik, az kövér lesz? Nekem ez már kezdődő anorexia-gyanús (a bűntudat és a hízástól való félelem miatt).

Elárulom neked, minél tovább éhezel, annál rosszabbul fogod magad érezni testileg és lelkileg is. Elfogynak az izmaid (mivel az izmoknak is kell táplálék), legyengülsz, rosszabbul fogsz teljesíteni az iskolában (mivel az agyadnak is kell táplálék), elkezd hullani a hajad és kilyukadnak a fogaid (mivel ezeknek is kell táplálék), csúnya lesz a bőröd, karikás a szemed, végül, ha elég kitartó vagy, kórházba kerülsz.

Ha csinos, okos és jókedvű szeretnél lenni, olyan ember, akit mások irigyelnek, rendesen kell enned. Ha még növésben-fejlődésben vagy (18-20 éves kor alatt), akkor még inkább. Ha van túlsúlyod, nem a koplalás a megoldás, hanem a jó étrend (tápanyag- és vitamindús, egészséges ételek), és a megfelelő mennyiségű mozgás.

2018. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!