A gyomorfekélyt, hogyan lehet a legegyszerűbben diagnosztizálni?
Szerintem ne gyanakodj gyomorfekélyre. A gyomorfekély nagyon fájdalmas akár éjszaka is felkelthet, annyira.
Igaz hogy gyomorégéssel indulhat mert a sav kezdi szétmarni a gyomor falát de inkább keress fel egy gasztroenterológust.
Ha elmondod a tüneted akkor megfogja mondani mi a bajod, ha kell akkor sajnos meg kell tükrözni de már lehet altatásban is kérni.
A gyomorégés MÉG nem fekély. Gyógyszeresen jól kezelhető és megelőzhető, hogy fekély alakuljon ki belőle.
(Volt már nyombélfekélyem, amit kikezeltek, de sajnos azóta is folyamatosan van gyomorégésem. Évek óta szedek savlekötőt, ez megelőzi a probléma kiújulását és javítja a komfortérzetet.)
Az orvos egy gyomorfekélyt leginkább "tükrözés"-el tud (jelenleg) pontosabban diagnosztizálni.
A szívnél is hasonlóan teszik.
Ha Neked a gyógyulás a lényeg, és nem az, hogyan csinálják, másodlagos kérdés a kérdésed.
A kíváncsíságod mégis jogos.
Olvastam, és láttam filmen nanotechnológiát.
Ahhoz túl drága, hogy ezt a módszert elterjeszthetőnek lehetne mondani.
(szerintem: ezt csak kiváltságos embereknél alkalmazzák)
Itt vetődik fel a kérdés, hogy vajon bármennyire is beszélünk humánumról, valójában a hírnév, a pénz a meghatározó, vagy az, hogy melyik ember értéke nagyobb egy másik emberéhez képest?
De ez már egy másik kérdés, bocs.
A gyomor- és nyombélfekély tünetei jellegzetesek, de több betegségtől el kell különíteni (leggyakrabban a gyomorráktól, főleg idősebbeknél). Ezt pedig sajnos csak gyomortükrözéssel lehet megtenni, mivel látni kell és szövettani mintát is kell belőle venni esetenként. Ha fiatal (20-30 éves) vagy, és enyhébbek a tünetek, akkor protokoll szerint meg lehet próbálkozni empirikus (tehát vizsgálat nélküli) savcsökkentőkkel. Ha csökkennek a tünetek, akkor folytatják a kezelést, mert megvan a diagnózis és a terápia. Ha viszont nem gyógyul, akkor elkerülhetetlen.
Lehet már altatást is kérni. Kellemetlen, de sajnos máshogy nem lehet biztosan diagnosztizálni, mint egy kamerával, amit le kell dugni.
Tudom, hogy a gyomorégés még magában nem egyenlő a gyomorfekéllyel de gondoltam jobb időben felfedezni ha mégis az lenne.
Valójában azért tartok a tükrözéstől mert már attól öklendezek ha a fogkefét véletlenül hátrébb tolom fogmosáskor.
# 7: De akkor miért nem kezelteted magát a gyomorégést?
Igazából ha egy kezdődő fekélyt találnak (előrehaladott semmiképpen nem lehet, annak már egyértelmű tünetei lennének), akkor is csak annyit tudnak tenni, hogy gyógyszerekkel segítik csökkenteni az ártalmakat és felépülni a nyálkahártyát. Ez pedig lényegében ugyanaz a gyógyszer, mint amit a gyomorégésre adnak.
Én annak idején lelkiismeretesen elmentem gyomortükrözésre (életem legrosszabb élménye volt, pedig volt már több műtétem, szültem gyereket, stb., de a gyomortükrözésnél rosszabbat el sem tudok képzelni, ráadásul szerintem a gasztros doki egy szadista pszichopata volt, aki élvezte, hogy kínozhat). Kezdődő nyombélfekélyt állapítottak meg, gyógyszereket kaptam, de NEM a tükrözés miatt, hanem mert helicobactert találtak a kilégzéses vizsgálat során, arra adtak antibiotikumot, plusz egy gyomorvédő gyógyszert. Hosszú távon az antibiotikum semmit nem ért, visszatért a baktérium (ez sajnos gyakori). A gyomorvédőt azóta is szedem, a háziorvos írja fel állandóan.
A vicc, hogy a háziorvos eredetileg azért küldött gasztrora, mert azt mondta, hogy ő is tudna felírni gyógyszert, de ha a gasztron írja fel szakorvos, akkor nagyobb a támogatás, ő csak nekem akart spórolni... ehhez képest a gasztros nem írta fel a gyógyszereket, hanem ráírta a leletre, hogy miket írjon fel a háziorvos. Semmit nem nyertem vele, csak egy sz*r élményt. A háziorvos is bosszankodott, hogy végül is tök feleslegesen mentem el gasztrora, ő is tudott volna gyógyszert írni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!