Szerintetek érdemes lenne valami féle tömegnövelővel próbálkoznom?
16 éves vagyok 181cm és 45Kg
Rendeszeresn étkezem, és nem kis mennyiséget, e mellett sportolok (röplabdázom) és kondi terembe is járok.
Az súlyom nem változik és az izmaim "mennyisége/nagysága" sem.
Érdemes lenne tömegnövelőt használnom?
Egyáltalán ha bemennék egy biotech boltba kiszolgálnának 16 évesen?
Lehet, hogy nem eszel eleget (vannak igen gyors anyagcseréjűek, akiknek vékonyan is sokkal többet kell enniük, mint másoknak), lehet, hogy a tested nem hajlandó zsírt tárolni. Az utóbbi esetben tömegelned kell, ehhez persze megfelelő mennyiségű evés szükséges. Ha étellel be tudod vinni a kalóriákat (s persze a tápanyagokat), akkor semmi szükség tömegnövelőre, az nem jó cucc, csak túlárazott cukros izé. Előbb megpróbálnék többet enni s max. akkor fanyalodni rá, ha nincs más, de akkor is olcsóbb kanállal tolni a cukrot vagy inkább a zsírt vagy valamit, amiből bemegy sok kalória. Az mindegy, hogy éhes vagy-e, egyél, ha kell.
Miért ne szolgálnának ki? Ez olyan, mint cukrot és fehérjét venni az élelmiszerboltban, nincs benne semmi extrém káros cucc.
Mivel edzel s nem izmosodsz, tuti nem eszel eleget. Több kell. Akár zsírosabban, abból nagyon kis térfogatban rengeteg kalóriát be lehet vinni, csak épp nem mindenkinek jön be s van, akit túlzottan laktat s csak fogyni tud vele... Próbálkozni kell, mi a megfelelő étrend számodra.
Az étrendet kéne helyrerakni, tömegnövelőt csak végső esetben, és csak kemény edzés után innék. Azt is tudni kell, hogy a változás lassú. Havi 1-2 kg-nál többet nem érdemes hízni, mert csak a zsír nő. Az izom nagyon lassan fejlődik. Magadon alig látod a változást, olyan lassú.
Miquel:
Nem tudom, hogy igaz-e amit írsz, én is olvastam. A másik ellenérv pedig az, hogy a sok bennük a többszörösen telítetlen, erősen instabil zsírsav, és ezek a szervezetben oxidálódnak, hosszú távon komoly károkat okozva. Ráadásul a zsírszövetekben elraktározódnak, ahonnan újra a véráramba jutnak. Kb. 4 év, mire lecserélődik a zsírszövet. Gátolják a pajzsmirigyet, így hízáshoz vezetnek, növelik a rákos betegségek kockázatát az oxidatív stressz miatt, stb. Persze vannak kutatások, amik pont az ellenkezőjét mondják, így nehéz eldönteni, hogy mi az igazság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!