Léteznek hiteles tanulmányok, a tartósítószerek,
egészségre gyakorolt hatásáról?
Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert sokan ebben látják az emberiség gondját-baját, mégsem találkoztam még semmilyen cikkel, ahol komolyan vizsgálnák, ezt a témát.
Szerintem józanparaszti ésszel is rájöhettél volna, hogy a májat károsítja.Mivel mesterséges anyagog és a máj bontja le ezeket. Az pedig csak egy jó marketing, hogy azzal fenyegetőznek, hogy "meghalsz" a tartósítószerektől, így legalább megveszed, amiben nincs jóval drágábban.
2016. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 A kérdező kommentje:
De, hogy a kérdésre is választ kapjak, erről nem található semmilyen tanulmány, ami többé-kevésbé hitelesnek mondható és komolyan foglalkozik a témával?
Bulvárhírek között felbukkan itt-ott, de csak szokásos találgatás.
2016. aug. 30. 12:59
3/5 anonim válasza:
Ilyen tanulmányok, leírások nem léteznek. Mert a kálisót is már 50 éve etetik az emberekkel. Arra van hivatalosan elismert bizonyítás, hogy az emberek többségének nem árt a kálisó. És mert a kereskedelem, a pénz az úr, ezért használják mindenben tartósítószerként, még az asztalisóban is van néhány százalék. Hogy ne rohadjon meg a termék a boltok polcain, azért törvényileg elő van írva minden élelmiszergyártónak, hogy mennyit kell az élelmiszerbe belekeverni. Ha ezt nem teszi, a köjál bezárja a boltot.
2016. aug. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Meg aztán ott van az a rész is, hogy mikor angolul megkapnak valami szöveget amit rosszul fordítanak le, aztán így eshetett, hogy a szalicilt minősítették rákkeltő anyagnak, pedig ha jól tudom az természetes tartósítószer, a nátriumbenzoátot viszont istenítik, pedig ha valami rákkeltő, akkor az bizony ipari hulladék. Még is a szalicilt tiltották ki a kiskereskedelmi forgalomból, és a nátriumbenzoát elő van írva mennyiségileg, még a pékeknek is.
Persze központilag jogosnak tartom az öngólt, mert régebben sok probléma volt ha a szülő a gyerekének romlott élelmiszert vásárolt a boltok polcairól. És ugye ezt senki nem szeretné! Inkább lassan mérgezi a saját, és ezzel mások gyermekeit is!
2016. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
Nincsenek, hisz nem olyan régen alkalmazzák őket, hogy tényleg átfogó képet lehessen kapni az idült hatásokról például. Másik nagy probléma, hogy igazán pontos eredményekhez olyan vizsgálat kellene, amiben nagy létszámú embercsoportot tartanának, nevelnék már a szüleiket is gyerek koruk óta, s ellenőriznének mindent, amit esznek/isznak, befolyásolnák a teljes életüket, a gyerekeikét is; különben a rengeteg zavaró tényező, nem jelentkező alany miatt torzulna az adat.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!