Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor jó a vörösbor vagy...

Most akkor jó a vörösbor vagy nem?

Figyelt kérdés

Vashiányos, vérszegény vagyok, és kb 10 éve a háziorvosom azt mondta, ha megjön, egyek céklát, vöröskáposztát, és igyak vörösbort. (lehet mást is ajánlott, de ez maradt meg bennem), mert olyankor, mikor havi akcióm van, akkor vasat (és persze vért) veszítek, így muszáj pótolnom, mert amúgy is hiányos vagyok.

viszont most ezt találtam a neten, miközben vitaminokról olvasgattam (próbálok minél egészségesebben étkezni, bár néha harakirit csinálok a szervezetembe, de..na.)

"Ugyanakkor a vasat bőségesen tartalmazó ételek fogyasztása mellett is kialakulhat a vashiány, ugyanis a bélrendszerből történő vasfelszívódást számos diétás faktor befolyásolja. Rontják például a polifenol szerkezetű vegyületek, amelyek nagy mennyiségben fordulnak elő a teában és a borban."


Most akkor ha rontja a vas felszívódását a bor, akkor nem is jó, ha azt iszok? Nem vagyok amúgy nagy boros, de pl pont tegnap ittam 2 pohárral :D

Pont amiatt, mert gyenge vagyok, gondolom a vashiány miatt.(most múlt el a havim)


2016. jún. 28. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó, de csak mértékkel. Te mindent elhiszel amit a neten olvasol? (Ezt elhiszed? 😀)
2016. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Gyengeséget nem csak vashiány okozhat. A vashiányos anémia pedig helyrehozható. Gondolom, hogy ha csak táplálkozási tanácsokat adott, akkor nem volt olyan alacsony a vasszinted. Ajánlanék új teszteket, mert lehet, hogy már nincs is vashiányod, de ellenkező esetben egyél sok májat, hiszen az tárolja minden szervezetben a vasat, esetleg orvosi ajánlásra szedhetsz vastablettát. A borra rátérve, szerintem ha eszel elegendő vastartalmú ételt akkor nem okoz a bor nagy bajt (feltéve ha nem egy üveget iszol naponta) Remélem segíthettem :)
2016. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak emésztési problémáid? Székrekedés, hasmenés, puffadás, hasfájás?

Érdemes lenne megnézetni, nincs-e valamilyen élelmiszer-intoleranciád. Én gyerekkorom óta vashiányos voltam, nemrég derült ki, hogy glutén- és tejfehérje-intoleranciám van. Amióta nem eszek gabonát és tejtermékeket (meg még pár más élelmiszert), életemben először normális lett a vérképem.

A máj amúgy tényleg jó, és a vörös húsok is.

2016. jún. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!