Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vashiány, mit tegyek?

Vashiány, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fáradékonyságra panaszkodtam, elküldtek vérvételre kiderült ,hogy alacsony a vas szintem. egy 30 db-os tablettát írt fel az orvos, és mondta, hogy milyen ételeket fogyasszak, viszont nem mondta ,hogy ezzel valamikor is visszakéne mennem, ha elfogy a tabletta vegyek-e újat, vagy, hogy ez csak időleges vagy örökre így marad, valaki tudna segíteni? :)

2016. ápr. 29. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy csak vashiány, vagy vörösvérsejt szám (ill. hemoglobin) alacsony érték is jelen van-e. Mindenesetre ha a 30 db-os tablettából naponta kell bevenni, akkor pár hónapig érdemes ugyanezt szedni ill. valamilyen más vastartalmú étrend-kiegészítőt szedni (pl. akár vasszöges alma), de májból készült ételek is számba jönnek, meg cékla, szóval vastartalmú és B12 tartalmú táplálék. Fél év után érdemes újra ellenőriztetni a vérképet ill. laborvizsgálatot csináltatni.
2016. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem vagyok benne biztos, mert az asszisztens először 100 db-osat írt ki, majd az orvos mondta, hogy az túl sok elég nekem a 30 db-os is, ebből arra következtetek, hogy nem olyan súlyos, de ez csak egy feltételezés, mindenesetre akkor fél év után ellenőriztessem le ismét?
2016. ápr. 29. 22:08
 3/4 hell-ikon ***** válasza:

Egyszerű a képlet, ha fennáll még a panaszod mire elfogy a tabletta, visszamész a dokihoz. Ha kell változtat a kezeléseden, ha nem, akkor nem. :)


Az alábbi linken pedig felsorolnak jónéhány magas vastartalmú zöldséget és gyümölcsöt, amit érdemes beiktatni az étrendedbe:

[link]

2016. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2016. ápr. 30. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!