Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az olajos halkonzerv mennyire...

Az olajos halkonzerv mennyire egészséges?

Figyelt kérdés

Mostanában hetente többször is eszek. Mennyire egészséges?

Milyen halfajtából vegyek inkább?



2016. márc. 8. 20:23
 1/5 anonim válasza:
100%

Milyen hal és milyen olaj?

Nem mindegy, hogy napraforgó vagy oliva.

Egyébként amit én eszek azon napraforgó van és tonhal.

Úgy szoktam, hogy félig tépem fel, aztán vissza rászorítom, majd így leöntöm róla az olajat, van rajta bőven.

Így szerintem elég egészséges, annyi olaj kell is.

2016. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az olivaolajos elvileg egészségesebb, de drágább is. Elvileg jó kaja, főleg amelyikben haltörzs van, és nem apríték. Persze lehet hallani olyat, hogy a halakban lehet nehézfém szennyezés, de fogalmam sincs, hogy ennek mennyi a valóságalapja, és mennyire vizsgálják a forgalomban lévő termékekben.
2016. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Olívával egészséges, mert sok omega 3 van benne. A hal amúgy egészséges táplálék. Ha az a picike hal nem pusztult el a mérgezéstől és ki tudták élve fogni, akkor szerintem nem szennyezett.
2016. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Az egészséges és változatos étkezés fontos része! Például itt [link] sok receptet találsz. Ha sok apró halhoz hozzá tudsz jutni, akkor saját magad is készíthetsz olajoshalat olcsón. Erre vonatkozó recepteket is találsz.
2016. márc. 9. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as: Az olivaolaj nem igazán omega3-forrás. Leginkább egyszeretes telítetlen zsírsavakat tartalmaz, míg az omega-3 és -6 többszörösen telítetlen zsírsavak. A kettő aránya nem mindegy, ezért nem jó a napraforgó, mert tele van omega-6-tal.
2016. márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!