Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennek van valóságalapja?

Ennek van valóságalapja?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam egy dokumentumfilmet, amiben Indiai emberkék a marhabelet tisztították a trágyadomb közepén, majd a filmben azt mondták, hogy nagy a kereslet a marhabélre a Németek tonnaszámra vásárolják fel az Indiaiaktól.


A kérdés az, hogy bejuthat-e ilyen körülmények közt készült termék az eu-ba?

Konkrétan az érdekel, hogy kapcsolatba kerülhetünk-e élelmiszer, vagy ruha által ilyen nem higénikus módon előállított árucikkekkel?


Ellenőrizhet-e az, hogy egy hústermék itt készült-e az unióban, vagy pedig valahol a napon rohadt indiában és csak azután hozták át teherhajóval?



2016. jan. 3. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:

"..A kérdés az, hogy bejuthat-e ilyen körülmények közt készült termék az eu-ba?.."


Konkrétan az ilyen bélről még nem hallottam, de lehetségesnek tartom.

Igen, bejuthat, mert más is "simán" bejut.

Pl. a ruhaneműk nagy része, a kikészített bőr- és szőrme, a sörtéből készült ecsetek.... és még sok más, hasonló országokból érkezik hozzánk. Arra nem elég szigorúak, vagy egyáltalán nincsenek állatvédelmi, környezetvédelmi, munkavédelmi előírások, szóval sokkal olcsóbb a cégeknek ott legyártatni az árut.

A ruhák festésénél (pl. Kínában) gyakran veszélyes anyagokkal dolgoznak (pl. a farmerhez használt), és reggeltől estig védőruha, kesztyű nélkül dolgoznak a szerencsétlenek a gyárban. A bőr- és szőrme "előállítása" nem csak iszonyatos mértékű állati szenvedéssel jár (nem csak Ázsiában, hanem akár nálunk Európában is), de a cserzésénél (pl. Bangladesben) veszélyes, rákkeltő anyagokkal dolgoznak (króm6), szintén védőruha nélkül, egész nap mezítláb a mocskos, vegyszeres vízben állva, hogy aztán 25-30 évesen meghaljanak, de nincs más választásuk, különben éhen hal a család. A gyárak a szennyezett vizet tisztítatlanul vezetik a folyókba. De mondhatnám példaként a trópusi garnélát is, vagy a pangasiust (cápaharcsa). Mindkettő tenyésztése extrém mértékben környezetszennyező. A magas állománysűrűség és a szaros, mocskos víz miatt rendszeresen gyógyszereket, antibiotikumokat kevernek a tápokhoz, a táp nagy része, amit nem esznek meg, a víz alján vastag rétegben rohad az ürülékkel együtt. A halfilét foszfáttal kezelik, ami miatt a szövetek több vizet kötnek meg. Így mintegy 20%-al nehezebb amikor eladják. A foszfát viszont nem éppen egészséges. Persze mire ideér, a szép csomagoláson már nem látszik, hogy mi volt az előélete, mennyi emberi vagy épp állati szenvedés tapad hozzá.

Szóval a valóságban, mivel a pénz, a haszon mozgatja a világot, sok mindent elnéznek a vezetőink. Olyan országokban, ahol az emberek jobban kiállnak a jogaikért, és akár az utcára is kimennek tüntetni ezért, kicsit jobb a helyzet. De ha fent érzik, hogy a "sok birka" úgyis megveszi és úgysem tiltakozik, akkor soha nem lesz változás.

Az EU varázsszó pedig sajnos nem jelenti azt, hogy több az ellenőrzés, sőt még kevesebb. Egy ismerősöm mesélte, aki szakmabeli, hogy míg régen szinte minden szállítmányon végeztek szúrópróbaszerűen ellenőrzést, hogy nincs-e a termékben a megengedettnél több méreganyag, vagy bármi más veszélyes összetevő, nyugodtan használható és elfogyasztható-e, addig ma már szinte csak minden századikba nézhetnek bele, azt is felületesen. Szerinte most rosszabb a helyzet.

2016. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát ezt szomorúan hallom.

Sajnos a Magyar termékben sem bízhatunk meg, gondolom nem kell említenem a téglaporos paprikát meg a hasonló dolgokat.

Ezek után már tényleg nem tudom mi az, amit megvehetek nyugodtan és tudom róla, hogy nem valami moslék.

A származási ország se jelent semmi garanciát, maximum a nyugati árunak jobb az íze pl: sör, bonbon esetében.

2016. jan. 5. 19:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!