Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az élelmiszermoly terjeszt...

Az élelmiszermoly terjeszt valamilyen betegséget?

Figyelt kérdés

Kb. 6000 Ft. értékű maglisztemet és fűszeremet nézték ki maguknak a molyok, nagyon nem szeretném mindet kidobni. Átszitáltam őket és áttettem zárható tárolóedénybe. De ugye hiába távolítottam el a bábokat, lárvákat, amit beleürítettek, azok a kis szemcsék biztos, hogy benne maradtak.

Azon kívül, hogy az étvágyat nem nagyon hozza meg, lehet tőle valami bajunk?



2015. okt. 13. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg betegséget nem terjeszt, de az átszitálás hiábavaló, mert a peték nagyon kicsik, a zárható edény pedig eső után köpönyeg. Sajnos ki kell dobni a készletet ilyenkor.
2015. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Más fórumon azt olvastam, hogy ha fagyasztóba tesszük pár napra, akkor meghalnak a peték. Vagy ha még most sütök pár dolgot az átszitált lisztekből, a 180°C csak megöli őket:)


Egyébént volt olyan zacskó amiben már kívülről látszott több tucat kukac, azt nyilván kidobtam, de ezekben alig volt 3-4 darab, az is főleg a zacskó szájánál. Baromi bosszantó lenne emiatt kidobni az egészet:(

2015. okt. 13. 12:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem terjeszt betegséget, de én tuti nem enném meg, bár sajnálnám az árát, de undorodok az ilyesmiktől.
2015. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!