Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan segítsek a kislányomnak?

Hogyan segítsek a kislányomnak?

Figyelt kérdés
Van egy 10 èves kislànyom, picit dicibb, mint a tàrsai, ezèrt sokszor bàntjàk. Ami miatt nèha durcàs lesz, ès enni sem akar, mert azt mondja ő csak hìzik. Az èdessèget pici kora òta nem szereti, mindig is gyūmölcsös volt, nagyon sokat mozog is. Suli utàn estig kèpes az udvaron ugrabugràlni, labdàzni a baràtnőivel. Tehàt nem egy chipset eszegető lusta gyerekről van szò. De mègis egyre kerekedik. Az ètel szerintem ebben a korban fontos, tehàt diètàztatni nem szeretnèm, meg nem is tudnàm, mivek az iskolàban is eszik amit ott adnak. Szeretnèk kapni pàr ötletet, vagy arra javaslatokat, hogyan tudnàm tàmogatni, hogy fogadja el magàt. Ha pròbàlok vele beszèlni, mindig azt mondja hogy persze anya, neked könnyű, mert vèkony vagy. Az apuka sem kövèr, tehàt mèg a gènekre sem foghatom.
2015. máj. 29. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Vizsgáltasd ki hátha hormon, vagy pajzsmirigyprobléma van a háttérben. Nekem is mindig azt mondták, majd megnő, mindenki magasabb a családban, mint én és nem nőttem 150 cm-nél nagyobbra. Nem volt megfelelő hozzáértő orvos.

Ha serdulőkoráig vársz amig hátha megnyúlik, addig még rengeteg lelki problémát fog átélni. Fogyókúráztatni nem kell, mert serdulőkét annál inkább fog enni. Inkább addig is egészségesebb ételeket egyen és a gyümölcsökből a kevésbé cukrosat, mondjuk banánból keveset.

2015. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elsővel. Ezen kívül ételallergia is okozhatja, hogy valaki érthetetlen módon csak hízik. Paradox, de van ilyen is.
2015. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az együttérzés nagyon szép és jó dolog, csak azzal nem vagytok előrébb. Még egy pont az orvosi kivizsgálásnak, bár őszintén csodálom, hogy még nem kerítettél rá sort. Tedd meg mielőbb, mert egy örökmozgó, állítólag jól táplálkozó gyerek csak úgy nem lesz duci. Ki kell deríteni mi a gond és kezelni, nem csak az alakja és az önbecsülése miatt, de az is szempont persze.

Plusz nem árt, ha szerzel elérhetőséget egy jó gyerekpszichológushoz, mert a kislány már aggasztóan viselkedik. Hozzáveszed a közeledő kamaszkort és könnyen lehet még belőle táplálkozási zavar.

2015. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Pont az az aggasztò, hogy nem volt ilyen.kb. egy èv alatt hìzott meg. Addig inkàbb vèkonyka volt, de őszintèn szòlva először csak növekedèsi ugràsnak gondoltam, tehàt hogy picit most hìzik, aztàn meg nyùlik ès ìgy tovàbb. De duci maradt. Nejem a hormon problèma mint kivàlto ok eszembe sem jutott volna, de mindenkèpp megnèzetem orvossal, ès ahogy ìrtàtok lehet pszihès eredetű is, ha arra gondolok, hogy a 10 ève alatt màr a 9. Helyre költöztūnk, csalàdi okok miatt. 2 ève vàltunk el az apukàjàval, lehet ez is a hàttèrben. Mindenesetre köszönöm a vàlaszokat,
2015. máj. 30. 07:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem chipset eszik és nem lusta, de a mozgás önmagában nem gyógyít meg anyagcsere betegségeket, a gyümölcsök viszont a cukortartalmuknál fogva édességek..


Az étel minden korban fontos, kinek miért. Fontos, mert nélküle éhenhalunk. Fontos, mert ételtől függ az egészségünk és a betegségünk. A rossz ételek fontosak az okozott betegségek miatt, a jó ételek fontosak az egészség megőrzése végett. Minden fontos.. gyerekkorban is, felnőtt korban is, érvelés kérdése.


Hogyan fogadja el magát.. egy cukorbeteg hogyan fogadja el, hogy szar kajákat eszik és megbetegszik? Egy rákos hogyan fogadja el a rossz étkezéssel összefüggő állapotát?


Mély kérdések, igazából akármilyen súlyos is a probléma (enyhe túlsúly vagy szélsőséges túlsúly vagy halálos betegség) elfogadni mindent el lehet. Ez a belső béke és boldogság témája, azért itt nyugati országokban ebben nem vagyunk túl jók szerintem, de tökéletes cél az ilyen irányú fejlődés.


Nem kell szemetet enni, ki kell mondani hogy a kommersz gabonakenyerek, a tejtermékek és az élelmiszeripar által legyártott feldolgozott műkaják tele cukorral vagy mesterséges édesítőkkel és vegyi anyagokkal mind hulladékok, fogyasztásra alkalmatlan, megbetegítő szemetek.


Ha ezt kimondjuk, akkor már csak a friss táplálékok várnak kritikára, bár szerintem még a kommersz hús is kevésbé megbetegítő, mint a kommersz gabonák.


És persze, a kommersz zöldségek vitamintartalma nem kielégítő, vegyszermaradványok aggályosak, de még így is egészségesebben lehet élni hússal és zöldségekkel, mint ugyanígy szennyezett gabonákkal, tejtermékekkel, feldolgozott kajákkal amik még alapjáraton is megbetegítőek a gyulladásfokozó fehérje, méreganyag tartalmuknál fogva.


Egy gyerek pedig nem lesz duci, csak ha kenyeret, tésztákat és sok tejterméket eszik. Egyszerűen csak ezeket a fölösleges és megbetegítő anyagokat kell elkerülni, annyira egyszerű lenne.


Csak aki nem lisztérzékeny, az úgy érzi ez macera. Na most, emberek gond nélkül élnek glutén és tej nélkül, sőt kevés szénhidrátfogyasztással ha egy orvos rájuk mondja hogy glutén és tejérzékenyek, vagy cukorbetegek. Gyerekek is sokkal egészségesebben esznek, csak akarni kell. És valójában ennek semmi köze a valódi érzékenységhez (amúgy minden ember érzékeny).


A lényeg a döntés, hogy iskolában, munkahelyen, mindenhol lehetőség van nem szart enni. Vagy legalább kevésbé rosszat, és aki rákényszerül az meg is teszi, hogy nem eszik meg akármit, mert van elég motiváció. Csak átlag embereknél, amíg nincs komoly betegség, addig nincs motiváció.. de miért kell megvárni a betegséget, az elhízást? Nem is kell :)

2015. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Velem ugyanez volt a helyzet, 11 évesen szépen kigömbölyödtem.

Most itt vagyok 16 évesen, 162 centiméterrel és hozzá 48 kilóval.

Sokat sportoltam. Kézilabdáztam és versenytáncoltam, sokat köszönhetek a sportnak. Talán ha beiratnátok valami egyesületbe (aimt ô is szeretne csinálni), az segítene és még jól is szórakozna :)

2015. jún. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!