Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A candida diétába belefér egy...

A candida diétába belefér egy kis vétkezés?

Figyelt kérdés
2 napja csinálom, de a bnőim ma estére rendeltek pizzát
2015. máj. 28. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan egyel.. ha szeretnel!:)

Hiaba dieta.. a jo dolgokat /amiket szeretsz , nem muszaj magadtol elvonni..

2015. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attol fug mennyire szeretned legyozni a candidat....
2015. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nagyon, de éhezem

alig ehetek valamit, ami a pénztárcámnak megfelelne

minden amit ehetek drága

a candida támadhatná a gazdag embereket -.-

2015. máj. 28. 20:02
 4/11 anonim ***** válasza:

A pizza igen nagy szénhidráttartalommal rendelkezik, úgyhogy ez nem kis vétkezés, hanem konkrétan kész bűn!:)

Amúgy mégis mi a bajod, hogy candida diétáznod kell? Ki mondta, orvos?

2015. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hüvelygombám van

ezért elkezdtem

orvos nem mondta h kell

de azt olvastam

2015. máj. 28. 20:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg az orvosodat, lehet, hogy mégsem kell neked ez a diéta
2015. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A candida diéta akkor ér valamit, ha szigorúan betartod. Amint tápanyaghoz jut, iszonyatos mértékben kezd szaporodni, így kevés félrekajálással is rengeteg "munkát" tehetsz semmissé. Illetve ahogy egy korábbi kérdésedre írtam, egyesek szerint nem ad tartós megoldást a hagyományos candida diéta, csak átmeneti enyhülést. Nekem sem sikerült kigyógyulnom belőle, ezért próbálkozok folyamatosan különféle diétákkal, de még nincs meg a tuti megoldás.

Krónikus a hüvelygombád? Ha mindig visszatér, akkor tényleg érdemes diétázni, de ha egyszeri fertőzés, akkor akár lokális fertőzés is lehet, amire biztos vannak egyszerű, gyógyszeres kezelések, pl. hüvelykúp.

2015. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megint rákerestem a candida diétára.. Azt találtam, tojás, egy csomó zöldség, valamilyen zsiradék ehető, ez azért elég olcsó étrendet tud összehozni, én is így eszem és sosem volt ilyen alacsony ételköltségem. Igaz, én zsírosan eszem (de hogy is egyen az ember, ha minimalizálni akarja a szénhidrátot? :)), de sok zöldséggel változtatható az arány, illetve nem tudom, az gond-e... Sose láttam szénhidrátkorlátot candidásoknál, bár nem biztos, hogy sokat érnék vele, a cukorbetegeknek is elég sok szénhidrátot írnak elő... Egy candidás még húst és xilitet is ehet bátran, az én saját akaratból választott étrendem megszorítóbb, de így is végig lehet vele élni akár egy életet, elég jól ;)


Hogy kell-e Neked ez a diéta, azt nem tudhatom, de hogy egy igen csóró hedonista is meg tudja oldani egy kis leleménnyel, az tuti. Tele van a Net remek blogokkal, rengeteg ételcsoportot kerülnek bizonyos étrend követői, könnyű jó megoldásokat találni.

2015. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ez most komoly?!


Ha hüvelygombád van keress fel egy orvost!


1. A hüvelygomba nem csak candida lehet (nem is tudom hogy sikerült azonosítani, hogy szerinted az).

2. Egy kóros gombafertőzés nem fog csak úgy elmúlni egy "csoda" diétától.

2015. máj. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert van egy gombás fertőzésed, nem kell candida diétázni.

Ha elmész orvoshoz, aki csinál hüvelykenet tenyésztést, abból kiderül, hogy milyen kórokozó van pontosan is a hüvelyedben, kapsz rá gyógyszert és rendbe jössz. Ennyi az egész.

Ha ugyanúgy eszel, mint eddig, de kezelnek, akkor is elmúlik a fertőzés.

Annak kell candida diétát tartani, akinek le van gyengülve nagyon az immunrendszere és az egész szervezetére kiterjedően el van szaporodva a candida gomba. De az meg külön vizsgálat és betegség, nem egy szimpla hüvelyi fertőzés.

Szóval kezeltesd magadat és egyél úgy, mint ahogy eddig.

2015. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!