Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha soha életemben többet nem...

Ha soha életemben többet nem eszem többet napi 900 kcalnál, akkor mi fog történni? éhen halok pár év múlva?

Figyelt kérdés
2015. máj. 25. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem. hozzászokik a szervezeted és elélsz vele. Igaz az izmaid elsatnyulnak és nem tudsz majd olyan sokat mozogni, fáradt leszel és a hosszabb gondolkodás kifáraszt. de ahhoz hogy meghalj ez még rengeteg kaja
2015. máj. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ennyivel még el lehet éldegélni szerintem is. Minél soványabb valaki annál kevesebb energia kell fenntartani a szervezetét, és valószínűleg a fáradság miatt nem nagyon mozognál sokat.
2015. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de a BMR kalkulátor szerint akkor lenne kb. 900 kcal az alapanyagcsereszükségletem, ha 173 cm-hez 5 kg lennék.
2015. máj. 25. 21:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Kalkulátorok nem tudják kiszámolni az extrém helyzeteket, amikor a test mindent megtesz, hogy életben maradjon... A normálisakat is csak becsülik, de ha csonttá fogysz és elsorvadnak az izmaid, leesik a testhőmérsékleted és mindenféle egyéb ilyesmi történik, akkor leesik a kalóriaszükségleted is. Nem tudom, mennyire, de még max. párszáz kalóriával is jópár évig élnek egyesek, 900-zal nagyon sokáig életben lehet maradni.

Bizonyára nagy az egyéni szórás s van, akinél nem alkalmazkodik eléggé a test és éhenhal, más nem éhenhal, de megbetegszik, tönkremennek belső szervek... De tuti sokan bírnák nagyon, nagyon sokáig. Állítólag van, aki ennyivel él és nem veszít súlyt, pedig nem iszonyúan csontos.

2015. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szervezet baromi alkalmazkodó. Amikor én a gyerek után fogyóztam 600-at ettem és futottam. és ezzel is megállt a fogyás hónapokra. Teljesen lelassult az anyagcserém. (174 centi vagyok) Vissza kellett mennem 1500-ra annyit enni egy hónapig és utána megint levenni 600-ra hogy fogyjak. (tudom nem egészséges de ez volt. gyors eredmény kellett)

Ha megnézed az indiaiakat 900-zal (zöldségből) vagy a kínaiakat 900 (rizsből) simán leélnek egy életet.

2015. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és hány kg-san állt meg a fogyásod?
2015. máj. 25. 23:04
 7/8 anonim ***** válasza:
75 körül. Még 10 kiló pluszsúllyal
2015. máj. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerőseim között van vagy egy tucat sikh , a punjab tartományból. Némelyik vegetáriánus és sokszor eszem náluk.

Félj a féligazságoktól !

A 900 cal zöldség főzéséhez felhasználnak egy pohár olajat , és 3-4 bögrényi főtt rizst (200 cal/bögre) megy mellé a nan kenyé (lepény) néhány side-dish , joghurttal, túróval , és több cukor , mint amennyit én normálisan elfogyasztanék egy héten .

Étkezés közben inni illik a pujabi csájt ; ez 2 liter tej 2-3 evőkanál tea egy kis víz az indításhoz , gyömbér , cardamon , fahéj , az az izé , aminek elfelejtettem a nevét , (négydarabból van a feje )(cloves) ? És rengeteg cukor ! 1/2-3/4 bögre ! Az egész lefőzve kb 4 bögrényire .

A 900 cal, most már pár ezer !

Ha jól emlékszem a szervezeted felhasznál 1350 calóriát , csak a szívdobogásra , és a légzésre .

A test alkalmazkodik és változtat a működésén amikor a beérkező calóriák leesnek. Átmegy pánikműködésbe.

Normális étkezéssel , amikor beveszel pl 3800 caloriát , a szervezeted lehet nem dolgoz ebből fel többet , mint kicsit több mint felét . A többi , - kimegy .

Amikor az éhező diétára mész , a széklet majdnem teljesen eltünik . Közel 100%-os felhasználás , és minden rögtön zsírba megy , és úgy van tárolva .

Ami az előző hozzászólóval történt , az szimplán ez ;

- Elkezdett izmot lebontani , és zsírt tárolni .

Ennek az ellenkezőjét akarod .

2015. máj. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!