Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tej vagy a coca cola hízlal...

A tej vagy a coca cola hízlal jobban?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 12. 17:16
 1/7 anonim válasza:
a tej mert csak coca colát iszom és csak 130kg vagyok
2015. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Önmagában egyik sem, ha gyors anyagcseréjű, vékony vagy, ihatsz napi 1litert, nem fogsz hízni, mert csak üres kalória ami bár eltelít, utána éhesebb leszel.

Aki hízik a sz*rtól is, annak kell vigyázni vele.

2015. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fogjuk már fel végre, hogy nincs olyan dolog, hogy "hízlal" vagy "fogyaszt"!

Ha több energiát viszel be mint amennyit elhasználsz -> hízol

ha kevesebbet -> fogysz


Ha te mondjuk egy nap megiszol másfél liter kólát vagy tejet, nem biztos hogy hízni fogsz, mert mondom: ha így is még kalóriadeficitben vagy, akkor nem fog gyarapodni a súlyod.

Amit írtak fentebb, hogy üres kalória. Hát igen. Ennyi energiát simán bevihetnél másból is, ami sokkal jobban eltelít.

2015. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A cóla az kukoricaszirupos, cukros lötty, nyilván elég magas inzulinválasszal, tehát ha van elraktározható tápanyag, azt a cukortartalma, inzulinszint emelése hatása révén könnyedén beviszi zsírraktárakba.


A tej kevésbé cukros, viszont eleve a hízás tápláléka a természetben. Tehát eleve nagy inzulinválaszt okoz, IGF1-et tartalmaz, ugye borjaknak a hízás jó.


Tehát a kérdés jó, szerintem kb. egyformán segíthetik a hízást, de könnyen meglehet, hogy a tej jobban.


Én személy szerint ektomorf alkattal, jó inzulin érzékenységgel nem hízom a kólától (cukros löttytől) így 24 évesen, bár sosem ittam sokat. Tejtől meg nem hízhatok, mert mindent kihajtana belőlem :D


Tehát engem egyik sem hizlal, de a cukros lével magasabb kalória bevitel mellett (szeretek jó zsírosan enni) eléggé rá tudnék gyúrni betegségekre, akár még hízásra is :)

2015. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
melyiktől van több esélye hogy olyan dagadt leszek mint egy disznó?
2015. ápr. 13. 22:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Elsőre is értettük a kérdést, és másodjára is túl sok változót tartalmaz ahhoz, hogy válaszoljunk. A biztonság esetére megpróbálhatod reggel egyiket inni, este a másikat, közben minimum elfogyasztani 4000 kcal-t, szénhidrát hangsúllyal persze.
2015. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért, szeretnél olyan dagadt lenni mint egy disznó? :))
2015. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!