Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kicsit több, mint fél év...

Kicsit több, mint fél év alatt fogytam 20 kg-t. 175 cm vagyok, és 76 kg-ról indultam, most 56 vagyok. Anorexiásnak számítok?

Figyelt kérdés
Amióta diétába fogtam, elég drasztikusan lecsökkentettem a táplálékbevitelt, nagyjából napi 400-700 kalória között mozgok, emellett heti min. 4x futok 1 órát.Tudom, hogy nagyon keveset eszem,de ezt a minimumot próbálom egészséges kajákból összeállítani...szója, sovány húsok, hal, zöldségek, gyümölcsök...Vitaminkészítményeket is szedek, hogy az esetleges hiánybetegségeket elkerüljem.Emellett az étkezés mellett folyamatosan fogyok-bár egyre kevesebbet, hiszen nincs miből.Nem látom magam kövérnek, tudom, hogy inkább vékonynak minősülök, de 3-4 kg-t szeretnék még leadni, mert modellkedéshez ennyit még szükséges...A gondolataim folyamatosan az evés-nem evés körül forognak, de úgy érzem, ha beteg lennék, ennyi idő alatt már legyengültem volna, hullana a hajam, rossz lenne a közérzetem...de jól vagyok.
2008. aug. 23. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

ha a gondolataid csakis ekörül forognak, akkor valószínűleg az vagy, de ha meg tudsz állni az áhított súlynál, akkor nagy gond nincs.

menstruációd van?

2008. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, van..
2008. aug. 23. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"Jó" úton jársz az anorexia felé. Ki mondta, hogy kell még fogynod? Az anorexiások tök jól megpróbálják elhitetni, hogy jól érzik magukat és nem látják kövérnek magukat. Szerintem nem éri meg az egészséged feláldozni azért hogy modell légy, ha egyáltalán tényleg csak azért csinálod. Kérj segítséget amíg még nem késő!
2008. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs,de szerintem magaságodhoz képest már így is sovány lehetsz.Hova akarsz még fogyni,csak ne hogy végleg elfogy,de már akkor késő lesz!
2008. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
szia. én nem anorexiának mondanám ezt a fajta "betegséget". írd be a Google keresőbe ezt a kifejezést: orthorexia nervosa és olvasd el az első cikket. lehet, h magadra ismersz.
2008. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom, mi az orthorexia, és nem, egyáltalán nem:)Ezt csak úgy mellékesen írtam, h egészséges ételeket eszem, ezzel csupán azt akartam hangsúlyozni, h keveset, de abból figyelek a minőségre..Mert bizonyos anorexiások pl. napi 1 jégkrémen élnek, v egy szelet csokin, ami ugyebár kalóriailag nagyon kevés, ha csak azt eszi az ember, s semmi értékes tápanyag nincs benne..Van néhány anás ismerősöm, akik minimális kajamennyiséget vesznek magukhoz, de azt szénhidrátból, hogy legalább ennyiben kiélvezhessék az étkezés örömeit..
2008. aug. 23. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

egyelőre nem.

de tudnod kell, hol a határ.

szerintem egy modell valamennyire sanyargathatja magát, ha már egy csomó pénzt kap, de megbetegednie és meghalnia nem szabad. Amíg nem a fogyás maga a cél, hanem a modellkedés, addig oké. De ne vidd túlzásba, és állj meg 52 kilónál, vagy ha megszűnik a menstruációd, vagy akármi bajod van!!! lehet, hogy egy pszihológus sem ártana...

és írtad ezeket az "anás" ismerősöket... ugye nem jársz proana fórumokra? mert azok könnyen belevihetnek valami rosszba...

mellesleg az anorexia egyik "feltétele" a testképzavar, ami neked nincs. te tudod, hogy gebe vagy már így is:P

2008. szept. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én fogyókúra nélkül vagyok 175 cm, 56 kg, és egyáltalán nem nézek ki anorexiásnak.:D 83 60 85 a méreteim. szerintem ha ezen a súlyon maradsz és normálisan eszel+sportolsz akkor semmi baj nem lesz. egyébként én most voltam modellversenyen, szerintem nem rosszak az esélyeim, voltak 'vastagabbak' és alacsonyabbak is nálam. persze olyan is volt aki magasabb volt de sokkal vékonyabb.:O
2010. aug. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!