Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek, egyéb hozzáértők...

Cukorbetegek, egyéb hozzáértők! A 8,2-es éhgyomri érték mennyire magas?

Figyelt kérdés
70 éves férfinál. tudom hogy nem ok, de menniyre gáz? a háiorvos nem tesz semmi, pedig már másodszor mérnek ilyet egy éven belül (általános vérvételnél, melyet más miatt készítenek.9 egyéb betegsége nincs, illetve enyhe magas vérnoymás melyre gyógyszer szed.

2015. jan. 11. 10:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

És az ilyenek kapnak fizetést, hozzáértőbb emberek meg nem? Mi van itt?


Hehe, Dr. Lenkei - cenzúrázott egészség, ez van amúgy.


Neked IR-re sajnos sok a 160g ch, főleg ha azt teljes kiőrlésű ... KEMÉNYÍTŐBŐL is fedezed.


Igazából finoman szokás csökkenteni a ch bevitelt és növelni a zsírfogyasztást, hogy legyen energia de ne ch-ból, mert az inzulinrezisztenciát okoz. És szépen átállítható a metabolizmus.. átállítható? Mármint visszaállítható egészségesre. Igazából IR-nél sokáig nincsen szervi elváltozás, maradandó egészségkárosodás, csak kevés inzulin receptor van a sejtek felszínén. Ugye idáig terjed az egyszeri orvos egyetemi tudása. Na de hogy kellene kihelyezni az inzulinreceptorokat a sejtmembránok felszínére? Na, erre való a megfelelő diéta. Csak a 160g-os erre nem jó, de amíg ezt csak kis Aczél Gergő meg még néhány száz ember mondja, addig hiába igaz, engem még a cukorbetegek is leszólnak :D


Az igazság szépen el van hallgatva, néhány félreesőbb helyen (mint most itt) le lehet írni, néhány könyvben szerepel, de amúgy széles tömegekhez nem jut ám el.

2015. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Igazából finoman szokás csökkenteni a ch bevitelt és növelni a zsírfogyasztást, hogy legyen energia de ne ch-ból, mert az inzulinrezisztenciát okoz."


A szénhidrát és koleszterin bevitelt csökkenteni kell, az energiát főleg fehérjékből lehet még nyerni egészség megőrzése érdekében.


A szénhidrát anyagcsere hibás működésének hatására a vérben lévő magas cukor szintből egy cukor-koleszterin átalakulás jelentkezik nagyobb mértékben, a normálishoz képest.


A diabétesz szövődményeit elsősorban és legnagyobb mértékben a koleszterin okozza. A keringési rendszerben lévő magasabb koleszterin hatására az erek fala és belhártyája között zsír kiválás és lerakódás kezdődik.

Ezek lassan beszűkítik az eret és lassan csökkentik eleinte csak a perifériás testrészek vér és oxigén ellátását. Ettől az adott terület lassan megfullad.


Ezért kell kisebb nagyobb darabokban levágni egy-egy kisebesedő majd feketedő üszkösödének indult lábujjat és ettől vakulhat meg a beteg, ettől károsodik a veséje és sorban minden szerve.


.


"Inzulin hiányában a sejtek nem képesek a cukrot hasznosítani, ami miatt a vérben magas cukorszint mérhető, míg a szervezet sejtjei tulajdonképpen éheznek. A vérben keringő glükóz fehérjékkel, zsírokkal lép kapcsolatba, módosítva azok szerkezetét – többek között az érfalban is, ami az érbelhártya kóros működéséhez, az erek tágulékonyságának csökkenéséhez vezet. Emellett a megváltozott anyagcsere következtében az érelmeszesedést elősegítő vérzsírok (a triglicerid, illetve a rossz koleszterinként emlegetett LDL) szintje is megnő. Az érfalon belül gyulladás alakul ki, fokozódik a véralvadásra való hajlam. Ezek a változások, valamint a diabéteszes betegek 2/3-ában jelen levő magas vérnyomás mind a szív- és érrendszeri szövődmények kialakulásának kedveznek."


Az idézett rész forrása:

[link]


.


Nálam egy ilyen folyamat lassan elindult és elkezdődött szemészeti szövődmény is, de azóta lassan de úgy tűnik biztosan működik az általam választott módszer, ami a következő:

Koleszterin csökkentésre napi 80mg Atorva sztatint szedek.

Ezen kívül napi 2 gramm halolaj kapszulát és 2 gramm CLA kapszulát szedek. A szemem álapota nem rosszabbodott, hanem elkezdett lassan javulni (másfél év alatt).


Korábban amikor a koleszterin csökkentő gyógyszert elhagytam néhány hónapra, akkor nagyon gyorsan rosszabbodni kezdett, de azóta rendszeresen szedem már azt is és a két fajta omega-3 olaj kapszulát is szedem rendszeresen.


A szemeben korábban látott sötétebb foltok lassan halványulni, világosodni kezdek és már alig veszem észre, hogy ott valami károsodás volt egyáltalán.


Az persze az alap, hogy a zsíros dolgokat kerülöm, ill. minimálisra szorítom. Sütéshez és főzéshez kókuszolajat, kókuszzsírt használok. Abból 1 kg 1400,-Ft


Még amit tudni érdemes a CLA-ról és a halolajról:

[link]


(A lenmagból nyert természetes olaj kb fele részben azonos a CLA kapszulában található olajjal.)



Még amit érdemes tudni a vérzsír hatásáról,

amiért nem szabad nagyon emelni a szintjét:

[link]


[link]

2015. jan. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Még a vércukor normál értékéről amit tudni illik:

[link]


és a koleszterinről még több..

[link]


A cukor betegség esetén ez nagyon sokat mondó érték, mert ez a marker a szervezet hosszú távú átlag cukor szintjét mutatja.

[link]

2015. jan. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

hűha!

én zsíroskenyeret eszem szalonnával vacsorára!

a vérzsírszintem viszon az alsó határnál van. mint mondtam, rengeteget mozgok a mindennapokban. akkor ez így nem jó?

2015. jan. 17. 09:28
 15/19 anonim ***** válasza:

Egészséges test esetén a vérzsír szint normális (tök mindegy mennyi zsírt eszel) a koleszterinszint változó, de a koleszterin egy nagyon fontos molekula.


Probléma az egészség megborulásakor van. Ezért nem szoktuk a kenyérevést ajánlani, mert az hosszú távon kibillenti az egészséget (gyakorlatilag a homeosztázist, a belső szabályozást) és akkor már nehéz visszaállítani a megromlott szabályozó rendszer egészséges működését.

2015. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

de úgy érted, a kenyérevést-egyáltalán ne?

mi a napi egyik étkezésre szoktunk kenyeret enni 8akkor viszony szírral vagy zsíros doglokkal), a vacsora minidg főzelék, délután gyümölcs, ebéd változó, sokszor főzelék mondjuk ksumplival. akkor ez nem jó így?

hogy lehet a kenyeret teljesne mellőzni? a gondolattól is éhes vagyok.

2015. jan. 17. 14:38
 17/19 anonim ***** válasza:

Nekem minden jó.


Csak a kenyérevés az emberek nagyobb részénél idővel szénhidrát anyagcsere zavarokkal, zsíranyagcsere zavarokkal, autoimmun betegségekkel jár. Károsodott bélfallal, ízületi betegségekkel, idegrendszeri betegségekkel.


Így ezért nem célszerű a zöldségevést kenyérrel helyettesíteni, mert ugye ez történt. És elkezdtek terjedni a krónikus betegségek.

2015. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"hűha!

én zsíroskenyeret eszem szalonnával vacsorára!

a vérzsírszintem viszont az alsó határnál van. mint mondtam, rengeteget mozgok a mindennapokban. akkor ez így nem jó?"


Ha egyébként minden rendben van, akkor ezzel nem kell foglalkozni, azt eszel ami jólesik és nem kell semmitől tartani. Itt betegségről beszélünk, amikor valakinek nem működik tökéletesen a szervezete valamilyen vonatkozásban. Abban az esetben kell különösen figyelni, vigyázni különböző dolgokra.


.

Természetesen nem mindenkinél okoz ez gondot, csak azoknál, akik a rizikó csoportba tartoznak és bármit esznek, mindig magas a vérzsír szintjük. Nem akarom szájbarágósan írni, de úgy látom jobb ha még jobban pontosítom, körül írom, mert van aki félreérti.


Akinek jó az agyagcseréje, aki ezen a vonalon egészséges, az ehet bármit, nem okoz neki semmi betegséget.


.

Az emberek semmilyen szempontból nem egyformák.

Mindenkinek a szervezete másra hajlamos, kortól, állapottól és genomtól, környezeti tényezőktől (sok mindentől) függően és azon belül is nagyon sok egyéb tényező közrejátszik még.


Van aki bélrendszeri problémákra hajlamos, van aki a daganatos betegségeket nem tudja könnyen elkerülni, vannak ízületi problémákkal erősebben érintett emberek stb.


Ezeket mindig figyelembe kell venni és ennek megfelelő külső, belső, a szervezet, nem tökéletes működéséből adódó kockázatra hajlamosító tényezők alapján kellhet bizonyos dolgokat szükségszerűen elkerülni. minden összefügg és szinte bármit figyelembe lehet venni ahhoz, hogy össze álljon a kép és egyben lássunk mindent arról, mit lehet, mit nem és köztes dologként miből mennyit szabad.


.

Akinek nincs semmi problémája, annak nem kell ilyen dolgokkal foglalkozni, ilyen korlátokat állítani. Az érezni fogja, mire van a szervezetének szüksége és az hogy hat rá. Az az ember nem fog elhízni és nem lesz beteg tőle.

.


Egy a lényeg, akinek magas a koleszterin szintje vagy ezzel kapcsolatos zavara, problémája, betegsége van, esetleg kihangsúlyozottan kockázati tényezőt jelent neki az adott élelmiszerek fogyasztása, az minimum csökkentse azoknak az élelmiszer fajtáknak a bevitelét.


Viszont ha különösen hangsúlyozottan ennek a túlsúlya okozza az elődleges problémát, mint a diabétesz kockázati tényezői között a túlzott szénhidrát és az ebből keletkező koleszterin tehető felessé az összes szövődményért, akkor kerülje el a tudatos zsír fogyasztást lehetőség szerint és gondoskodjon a szervezetben túlzott mértékben korábban is bevitt és oda folyamatosan az étkezésekkel azóta is rendszeresen behordott és ott tovább a cukrokból szintetizálódott, lassan veszélyesen felhalmozódó anyag folyamatos eltávolításáról és a bevitelének a drasztikus csökkentéséről, minden lehetséges módszerrel.


Valamennyire minden működéshez szükségünk van különböző anyagokra, így koleszterinre is, de nem ennyire.


.

(Ez hasonló, mint víz és só nélkül nem tudunk megélni,

de ha egy hatalmas óceán közepén találnánk magunkat, sok kilométerre minden parttól, akkor ott pusztulnánk el attól az éltető anyagtól.)

.


Egyes anyagoknál a gond azzal van, hogy a feltétlenül szükségesnél sokszor többet viszünk be és ehhez még a szervezet is termel belőle, ami tovább emeli, jóval a kóros szint fölé a szervezetben felhalmozódó mennyiségét. Ekkor kell elkerülni az adott, (egyébként, normál körülmények között létfontosságú anyag) további bevitelét és lehetőleg csökkenteni a szervezetben történő szintézisét és a felszívódását is, mert ilyenkor már komoly szövődményeket okoz, ez esetben már megfelelő komlplex szénhidrát és koleszterin diéta kezelés nélkül elkerülhetetlenül.

.


.

Ezeket az összefüggéseket meg kell érteni, különben könnyen "lebillenünk" a dolgok mérlegelése közben arról a képzeletbeli "kötélről" aminek a levegőben kifeszített lengedező közepén egyensúlyozva próbálunk átjutni a távoli másik oldalra.

Közben elég ha kicsit megbillenünk, máris hatalmasat zuhanunk és jól össze-vissza sérülünk tőle, mert a beteg ember már egy keskenyebb, és egyre keskenyedő ösvényen egyensúlyoz jobb esetben, viszont van aki ugyanolyan 'bátran' és felelőtlenül a veszélyt nem ismerve próbál rajta "rohangálni", mint ha nem is kellene ott bármire vigyázni.


Akinek valami okból "keskenyebb az ösvény", az jobb ha megpróbál rajta óvatosan egyensúlyozni, különben biztosan lezuhan és komoly sérüléseket szerez az óvatlansága miatt.


Amivel a szervezetben nincs probléma, azt a jól működő szervezetünk könnyedén és természetesen meg tudja oldani, mert nincs egyensúlyi problémája azon a területen. (annak széles az ösvény) Azzal sokat nem kell foglalkozni. Csak akkor, ha a jelek arra utalnak, hogy a szervezetünk azon részének a működésében valami okból felborult az egyensúly.


Ezt szerintem értsd ezeket úgy, ahogy természetesen értelmezni lehet.

2015. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk sokak úgy tartják, hogy ha a búzából/gabonákból származó szénhidrát mennyiség kisebb mennyiségben (nem egész nap ezt fogyasztva, csak mértékkel 1-1 étkezésre) tolerálható is (azaz nem lesz tőle sok ember cukorbeteg, elhízott) a bennük lévő glutén és lektinek kis mennyiségben sem tesznek jót, és a legtöbb embernél betegségeket okoznak, kimutatható érzékenység nélkül is.


Ez csak egy vélemény, de nem alaptalan. Annyira nem alaptalan, hogy én a táplálkozástudománynak és az orvostudománynak ezt a nézetét fogadom el (jelenleg) igaznak, érdemes megfontolni, tudni róla.

2015. jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!