A túl sok kávé milyen hatással van a szívre? Folyton azt hallom, hogy ne igyál annyit, ne igyál annyit, mert a szíved. Mert a szívem micsoda?
Mert a szívednek nem tesz jót. Hosszútávon másnak sem, de leginkább a keringést pörgeti fel. Röviden hat, és általában durván (nagyon erősen felpörgeti a szivet), ellentétben a fekete teával, amely lassabban hat, de tartósabb a hatása.
Egyáltalán nem muszáj KV-t innod literszámra, még ha portás vagy, akkor sem. Igyál helyette fekete teát, vagy zöld teát. Ugyanúgy ébren tart és szinte semmiféle bajod nem származhat belőle (a zöld tea kifejezetten jót tesz). A fekete teából naponta kevesebb alkalommal kell (szabad) inni, ha erősre csinálod. Ha csak megszinezed vele a vizet, akkor annyit iszol belőle, amennyit jól esik.
A bátyám kutató, sokszor napokig egész éjjel mennek a kísérletek. Jó ideig vödörszám itta a KV-t, aztán rájött, hogy a fekete tea sokkal hasznosabb, mert hosszabb életet garantál. :)
A kávé felgyorsítja a szívverést, amely rövidtávon nem okoz különösebb gondot, ha nincs már kialakult/kialakulandó szívproblémád, de hosszútávon fennáll az esélye, hogy amennyiben hajlamos vagy akármilyen szívproblémára ( genetika során ), akkor azok kialakulnak majd különböző tényezők együttese miatt, amelyek közül az egyik a kávé; egyéb tényezők a táplálkozás, a stressz, a dohányzás és egyéb életmódbeli faktorok.
Megjegyzendő, hogy az alaplogikát kell megérteni ezekben a folyamatokban: minden egyes tényező, amely hatással van a szívre, adott mennyiségű stresszel terheli azt, és minél gyakoribb és nagyobb a terhelés , annál inkább nő az esélye annak, hogy a szív különböző rendellenességek formájában fog megnyilvánulni.
Élsportolók haltak meg viszonylag fiatal korban, hirtelen szívinfarktusban - miért ? Azért, mert az erős fizikai munka is terheli adott mértékben a szívet, lényegtelen ebből a szempontból, hogy egészségesnek vagy egészségtelennek vélt terhelés történik, a szív adott határ felett beadja a felmondását.
Végső soron, az emberi felépítés és tűrőképesség egyéni, tehát nem lehet egyértelműen kijelenti, hogy mi az a mennyiség, amely mindenkinél egyformán fog működni, de minél több életmódbeli tényezőt vesz valaki figyelembe ( táplálkozás, mozgás, pihenés, stressz, stb. ) , annál nagyobb az esélye, hogy a szívre nehezedő kockázati tényezők irányítás alatt vannak és egyszerűbben észrevehető, ha valami nincs rendben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!