Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van majdnem minden...

Miért van majdnem minden étkezés után hányingerem?

Figyelt kérdés
Mindegy hogy egészséges ételt eszek vagy pl rakott karfiolt utána hányingerem van. Nem eszek belőle sokat. Pont csak egy normális adagot. Mitől lehet ez? Sokszor gondolok arra, hogy nem is kéne ennem mert undorodom magamtól és van is, hogy egész nap nem eszek épp emiatt a bűntudat miatt

2014. márc. 30. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Undorodsz magadtól,ezért nem eszel,vagy azért undorodsz magadtól,mert eszel? Miért? Túlsúlyosnak érzed magad?
2014. márc. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azert undorodok magamtol mert eszek

Igazabol tulsulyos is vagyok sajnos (es ezert teszek is h lefogyjak)

2014. márc. 30. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért kérdezem,mert a hányingered lehet emiatt,pszichésen is,de okozhatja pl. nyombélfekély,gyomornyálkahártya gyulladás is. Ezeknél jellemző tünet az étkezéseket követő hányinger. Amik viszont szintén kialakulhatnak pszichés alapon.
2014. márc. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ertem

Van hogyha pl keszulok enni mar akkor ramtor a hanyinger :/

De amugy magatol nem szokott csak etkezes utan vagy elotte vagy esetleg kozben. Hirtelen szeruen :(

2014. márc. 30. 18:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ezért van. Figyelj oda,mert belefutsz egy bulémiába,anorexiába,ami nagyon komoly betegség,gyakran halállal végződik! Ha fogyni akarsz egyél olyan ételeket amik nem hízlalnak (de egyél!)és sportolj! Ne az ételmegvonással csináld!
2014. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom ez mennyire fontos devsokszor gondolok mostanaban arra, hogy ki kene hanynom az osszes kajat amit megettem (meg akkor is ha az egeszseges)

Neha meg falasrohamaim vannak, de ki nem hanyom viszont ott a buntudat

2014. márc. 30. 18:50
 7/8 A kérdező kommentje:

Jarok pszichologushoz depresszio, panikroham, szorongas miatt es azert mert vagdosom magam

Ezt az etkezes elott-kozben-utan hanyingeres dolgot erdemes lenne megemlitenem neki?

2014. márc. 30. 18:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát persze! Minél előbb tedd meg! Annál könnyebb változtatni rajta.
2014. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!