Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Párom nem nagyon eszik normáli...

Párom nem nagyon eszik normális ételt (főtt ételt, csak ritkán). Milyen baja lehet ettől hosszú távon?

Figyelt kérdés

Minden nap kb. ugyanazokat eszi... szendvics, pizza, tészták, hambuger stb. Zöldséget, gyümölcsöt kb. soha.

Nem szereti. Nem érti meg, hogy kell a vitamin...


2014. febr. 27. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Hosszútávon az szerintem bárminek az okozója lehet :/ Sokkal hajlamosabb lesz minden betegségre.. Az én barátom mióta próbál egészségesen táplálkozni még a bőre is sokkal szebb lett és sokkal jobban érzi magát.
2014. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Normális étel nem a főtt.


Normális: hús, (zsír), tojás, halak, zöldségek, gyümölcsök, olajos magok, algák, gombák..


Nem normális: gabonák (szendvics-kenyér, pizza, tészták stb.) tejtermékek, cukor, szója, adalékanyagok.


Rossz 'üzemanyaggal' krónikus betegségek alakulnak ki, idővel. Ilyen az elhízás, gyulladásos betegségek (szív-érrendszeri, ízületi) hormonzavarok, rák.. cukorbetegség stb.

2014. febr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
A pizza es burger fott etel. Amennyiben a sulteket is fott etelnek tartod. A pizza es hamburger speciel pont tartalmaz zoldsegeket es gyumolcsoket.
2014. febr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

TartalmazHATNA akár.

Habár nem tudom, a szalámi és a sajt mióta gyümölcs vagy zöldség :) és a húspogácsa, sajt, nagy buci zsömle mióta az. Mint mondtam, alig eszik.

2014. febr. 27. 15:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Nalunk tartalmaz is.


Nem egeszseges amit csinal, de semmi lathato baja nem lesz. Lehet 50 ev mulva magas lesz a koleszterinje, nem tudni. De nem kell eltemetni mar most.

2014. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze ha én is eszek pizzát (nagy ritkán), az is tartalmaz zöldséget...
2014. febr. 28. 09:29
 7/7 anonim ***** válasza:

20-30 éves korban már indulhatnak a krónikus betegségek nyugati étrend mellett.

Nem kell elmenni 50 évesekig..

2014. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!