Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megettem egy kis darab újrafag...

Megettem egy kis darab újrafagyasztott sajtot, lehet bajom?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam, hogy miért nem szabad újra lefagyasztani a már kiolvasztott ételeket és eddig fogalmam sem volt, így épp az előbb ettem meg egy ilyen sajt egy kis részét...


Állítólag nő a szalmonella és egyéb mérgező baktériumok terjedésének esélye, ezért nem szabad megenni az ilyen ételt : S


Volt már valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?


2014. jan. 17. 01:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nos, majd kiderül délutánra, amikor felkelek... most irány aludni.
2014. jan. 17. 04:51
 12/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lesz bajod tőle és az is lehet, hogy nem. Én kaptam már gyomorrontást ilyen kaja miatt (bár én nem tudtam, hogy egyszer már leolvadt és a páromnak nem volt semmi baja tőle), az én gyomrom nagyon megsínylette, eltoltam az estémet azzal, hogy a wc-n ültem. Mondjuk 1-2 óra alatt távozott is, amit megzabáltam, szóval nagyon bajom nem lett szerencsére.
2014. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Élelmiszermérnök, tartósítómérnök vagyok.


Alapok.


A fagyasztás az tartósító technológia. A mikrobiális és kémiai/fizikai változásokat lassítja le alapvetően, ezért tartósít.


Olyan nincsen, hogy szalmonella baktréiumokat akarunk tenyészteni, ezért a tenyészetet lefagyasztjuk majd felengedjük így gyorsítván a szaporodásukat..


Tehát az alap elmélet rögtön értelmetlen.


Utána: a sajtodban most egyszerűség kedvéért mondjuk ki, nincs patogén mikroba. Fagyasztás előtt sincs, utána sem lesz.. ha nem szennyezed be. Azért mert lehűl még nem lesz kontaminált.


Aztán: akkor van ilyen, ha egy élelmiszer nem igazán tiszta, tényleg van raja mikroba ami szaporodik és mondjuk ezt annyira nemm akarjuk, és felenged, akkor tovább szaporodik (mondjuk ha hűtve van akkor ez nem egy gyors szaporodás..) de ugye több mikroba lesz rajta, eztán újrafagyasztják..


ÉS mi a veszély? Az, hogy felengedett és valamennyire szaporodhattak rajta/benne mikrobák. A fagyasztás pedig nem fertőzlenít, kevés mikroba pusztul el -18°C-on, így aztán..


Egy magyarázat még akadhat. Fagyasztás után a húsok levet engednek. Mert a jégkristályok roncsolják a sejteket, így a levesebb hús romlékonyabb lesz mint a fagyasztás előtti, nyilván nem steril és esetleg tényleg elkezdhet (lassan, mert hűtött) 'romlani'. De.. nem olyan dolog ez, ami miatt aggódni kellene.


nem olyan dolog, ammi egy sajttal kapcsolatban releváns.


sajtban tejfehérjék vannak, amik valamennyire károsak, mint tejtermék de ennyi.

2014. jan. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Jaj, Drágám, látom nagyon sok munkád van!

:-"

2014. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem elveszítettük... :'(
2014. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Kit?
2014. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A kérdezőt.
2014. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem lett semmi bajom... :D


13-as válaszoló kommentjét pedig próbáltam értelmezni, de több ponton is olyan komoly fogalmazásbeli hibák vannak benne, hogy nem értem mit akar mondani, azon kívül, hogy a sajtnál nem áll fenn a veszélye ennek.

2014. jan. 17. 19:55
 19/20 anonim ***** válasza:
Idéznéd hol fogalmaztam ennyire rosszul (tudom, szoktam sajna így, segítenél ha kiemelnéd)
2014. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hát mégis él.
2014. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!