Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Öt hete eltávolították az...

Öt hete eltávolították az epehólyagomat. A kórházban kaptam egy diétás papírt a műtét utáni 6 hétre. A hat hét letelte után hogyan tovább? Milyen ételekkel, alapanyagokkal táplálkozhatom? Ötleteknek, recepteknek nagyon örülnék!

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbálkozz. Minden attól függ, hogy az epehólyag tárolóképessége nélkül a májad mennyi epét tud termelni evéskor. Ha sokat, akkor nyugodtan ehetsz bármit, zsírosat is, hiszen elég lesz az emésztéshez (én így vagyok vele). Ha kevesebbet, akkor zsíros étel evésekor nem tudod azt megemészteni és gyorsan "távozik" a szervezetedből, magyarul hasmenést kapsz.

Próbálj egyre zsírosabb ételeket enni és meglátod mit bír még a szervezeted.

2009. nov. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én is azt tudom tanácsolni, mint az előző hozzászóló. Minden epebetegnek egyéni a tűrőképessége, ki kell próbálni mit bír. Lehet a tejet is, meg a puffasztóbb zöldségféléket is akár, amitől nem lesz panasza. A túl zsíros dolgokat amúgy nem ajánlom, mert attól, hogy eltávolították az epehólyagod, az epevezetékben is lehet epekő.
2009. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!