Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan birkózzak meg a problém...

Hogyan birkózzak meg a problémáimmal? 17/L 166cm magas vagyok,52.6 és 53kiló között. Igyekszem egy egészséges életmódot kialakítani, de mellette félek csokit enni, illetve jól érezni magam.

Figyelt kérdés

2hónappal ezelőtt diétába kezdtem, ugyanis tavaly télen nagyon sokat szenvedtem az alakom miatt(57,6kiló voltam, és persze a 5kiló nem 2hónap alatt ment le). Alapvetően nagyon vékony lábaim vannak, ám a csípőmtől felfelé nagyon hajlamos vagyok a hízásra.

Koplalással kezdtem, de saját káromra rájöttem hogy ez nem a legjobb megoldás.

Most leginkább egészségesen próbálok étkezni:sok gyümölcs, heti 3x reggelire(amúgy pedig semmi kenyér) teljes kiörlésű kenyér,azon kívül pedig még zabpeyhet,minimális tésztát-krumplit,zöldséget is és főleg csirkehúst eszem és csak víz, na meg reggel egy nescafe 3in1 1,5dl tejben amiről nem mondok le. Napi 5x étkezem,este 6 után nem eszem, naponta minimum 45perc sport(1pihenőnaom van), és 2hetente egyetlen nap van amikor a cukros,csokis dolgokat mind megehetem bármilyen mennyiségben.

Amúgy a napi kalóriabevitelem nagyon ritkán több mint 1600kalória..általában 1400-1500között van.


Én értem, hogy vékony vagyok így is, de a hasamon, csípőmön, hátamon, és karomon még mindig van felesleg...

én pedig nem merek elmenni bulizni, kicsit jól érezni magam, egy csokit megenni('bűnözőnapon' kívűl), mert egyszerűen úgy érzem, hogy két nap alatt visszahízom.


Mit tehetnék?

sajnos nagyon önbizalom hiányos vagyok, és nem tudom kezelni az ilyen helyzeteket.



2013. okt. 18. 20:08
 1/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:
35%

Nehéz elképzelnem, hogy kövér lennél, mert a te korodban 55 voltam 170-hez és állandóan azt hallgattam, hogy milyen gebe vagyok.

Csak azért, mert össze tudod csippenteni a bőrt akárhol magadon, nem vagy kövér.

Édeske, 17 vagy és félsz csokit enni? Ne egyél mindennap és ne egyél meg egy egész táblával. De ha mondjuk heti egyszer megeszel mondjuk 40-50 gr csokit, vagy naponta pár kockát, azért attól még nem fogsz elhízni.

Sportolj valamit (nemtom mi az a 45 perc, gyanús,hogy iskolai óra), amit szeretsz, akármit labdajátéktól kezdve bicikliig, másokkal vagy egyedül és élvezd, hogy fiatal vagy, és hogy van csoki a világon.

2013. okt. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sovány vagy. Ráadásul egy tininek nem fogyókúráznia kellene, hanem rendesen táplálkozni, és a felesleget le-sportolni. Ha most nem eszel rendesen, esetleg olyan szerveid nem fejlődnek ki rendesen, amire később meg nagy szükséged lenne...
2013. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sportolás alatt 2röpi edzést értettem, meg heti 3x futni szoktam menni, meg heti 1 tornára járok :)

Meg igazából nem az a baj, hogy kövér lennék, hanem formátlan vagyok inkább. Erősebb a felsőtestem..jóval

pedig 6évig lovagoltam is.


Igyekszem majd.

Csak hát nehéz, mert ha csokit eszek, akkor utána nagyon rosszul érzem magam lelkileg

Ha meg nem eszek egy dekát sem, akkor pedig amiatt hogy egy csomó lány megeszi, és látszólag nem aggódik az alakjáért még ha itt-ott kis felesleg is van.


Köszönöm szépen a válaszokat:)

2013. okt. 18. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó alakod van, nem vagy kövér.
2013. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:
48%

Akkor annyi mozgás elég.

Azt sajnos mindig neked kell eldöntened, hogy mit választasz, ilyen jó sokszor lesz. Nem hiba időnként azt választani, ami jólesik. :)

A kitörésekkel és guggolásokkal erősítik a lábaikat a testépítők... és hogy még egy közhelyet mondjak (ami igaz), akkor a szépség főleg abból jön, hogy te magad jólérzed magad. Ehhez el kell fogadni magadat.

Sok sikert. :)

2013. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!