Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az erős paprika nem egészségte...

Az erős paprika nem egészségtelen, ha sokat eszünk belőle?

Figyelt kérdés

Most vacsinál láttam, amint apukám paprikát falatozott. Én is vettem egyet magamnak, és csak úgy magában elkezdtem, mellé haraptam egyet a szendvicsemből. Ekkor még szinte semmit sem éreztem, szóval nyugodtam ettem tovább a paprikát (itt még nem tudtam, hogy erős paprika, mert nem néztem meg annyira...). Lenyeltem a falatokat, aztán haraptam egy nagyon nagyott a paprikából. Pár másodperc múlva olyan érzések kezdtek el gyötörni, aztán még perceken át gyötörtek, sőt, még most is érzek egy kis csípést, hogy távol legyen ez az érzés a jövőben.

Úgy szenvedtem... ömlöttek a könnyeim, mint a vízfolyás; szemem be is vérzett, fejem még most is hasogat. Azt hittem, jól bírom a fájdalmat, mert eddig (16/f) jól is bírtam sok mindent; de ez... úhh.

Hát szóval végülis arra akarok kilyukadni, hogy ebben nincs valami "rossz", vagy ez így rendben van, semmi gondja sincs az ilyentől az embernek?


2009. nov. 8. 21:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lehet tőle! A paprika rengeteg C-vitamint tartalmaz! Az égető érzést a kapszaicin nevű anyag okozza ami mondhatjuk úgyis hogy égető érzést szimulál, az érzés valódi, az okozat nem! Mellesleg a kapszaicinnak rendkívűl jó hatása van a vérkeringésre!
2009. nov. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!