Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire fontos a főtt étel,...

Mennyire fontos a főtt étel, és miért?

Figyelt kérdés
a suliban szarul főznek, ezért megkértem a szüleim, hogy hadd ne egyek ott. Viszont otthon nincs ideje a szüleimnek főzni, szóval általában szendvicseket eszem, vagy fagyasztott dolgokat, amiket magamnak is megtudok csinálni (pl zöldségkeverék), vagy tudok csinálni tejbe rizst is, vagy sima rizst, amit virslivel eszek, de nincs mindig "erőm" elkezdeni főzőcskézni, ha még egy csomót kell tanulnom is mellette. Ez akkor nagyon egészségtelen? Ti mit javasoltok ilyen helyzetben? A suliban tényleg nem jó a kaja, tiszta zsír az egész, és ott is porokból, meg fagyasztott cuccokból csinálják :/ 15/l
2009. okt. 27. 16:50
 1/10 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem, hogy hétvégén mindig főz anyukám, mert akkor van ideje
2009. okt. 27. 16:51
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
A főtt étel szar, max. azt érdemes főzve fogyasztani, amit másképp nem lehet. Ha nyers dolgokat eszel, zöldségek, gyümölcsök, natúr műzlik, joghurtok, stb. az sokkal jobb, szal egyáltalán nem tragédia ha nem eszel mindennap főtt ételt, egyél amikor van, vagy ha kívánod, de ha nyers cuccokat eszel az nagyon is egészséges.
2009. okt. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
tényleg? Tök jó :) Köszi a választ
2009. okt. 27. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, alapból mennyire szükséges és miért fontos egy átlag embernek.... De ha én egy nap nem eszek legalább egyszer egy kis főtt ételt, úgy görcsöl a gyomrom és olyan rosszul vagyok hogy hajaj... Ez általában akkor rossz, ha egész napos versenyen vagyok és alkalmam sincs főtt kaját enni, este már szenvedek...


Nem tudom, nálatok mi a helyzet, de a mi városunkban van egy kajálda, ahol pizzától kezdve főtt kajákig minden van, egész olcsó, nagyon finom és olyan hatalmas adagokat adnak, hogy 3-an ebédelünk belőle. Tehát be is oszthatod és több napig elég, ha esetleg nagyon fájna a fogad főtt kajára.

2009. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Fontos naponta egyszer főtt, meleg ételt fogyasztani!

Ne sajnáljuk az időt a főzésre, mert ha napokon, sőt heteken keresztül nem eszünk főtt ételt, egy idő után úgy fogjuk érezni, hogy nem tudunk igazán jóllakni. A megfőtt ételeknek egészen más a telítőértéke. Elég csupán arra gondolni, hogy a fûszerek illó, illetve aroma anyagai is a főtt ételekben érvényesülnek leginkább.

2009. nov. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
igen,a főtt étel jobban telít.Én nekem is kell ebédre főtt kaja. Anélkül nem is bírnám. Hogy miért? Nem tudom,egyszerűen jól esik a gyomromnak.
2009. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a napi legalább 1x-i főtt étel valóban nagyon fontos. A főtt étel komplex, tehát sokféle tápanyag, telített és telítetlen zsírsav, fehérje, stb. van benne. Amit nem biztos, hogy mirelit kajával, vagy joghurttal, stb beviszünk... Egész más az energiatartalma is... És az emésztésük is könnyebb.
2009. nov. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Ez amit ide leírtatok, úgy hülyeség ahogy van. Csak egy beidegzedőtött dolog, amit megszoktatok, de attól még hülyeség, mint sok más hasonló. Egy főtt étel nem lesz attól táplálóbb, hogy főtt, csak rosszabb, mivel azt még talán ti is tudjátok, hogy így sokat csökken az ételek vitamintartalma, víztartalma, stb. Nyers ételekből is ugyanúgy össze lehet állítani olyat, ami rendelkezik a megfelelő fehérje-szénhidrát-zsír arányokkal és még ki sem főzted belőle a hasznos anyagokat.

Azért, mert anyukátoktól azt tanultátok, hogy fiam minden nap egyel legalább egyszer főtt ételt, attól még az nem biztos, hogy igaz is.

(én is ez tanultam, csak aztán egészségügyi okokból kénytelen volna mélyebben foglalkozni a táplálkozással)

2009. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Keres pár sali receptet azt nem kell megfözni. Probálj meg pár egyszerübb receptett minnél többet gyakorlod anál finibb lesz a kaja. Amugy így 15 évesen rengeteg dolgod lehet hogy nincs időd 1 tejberizst megfözzni.
2009. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hát szia! Nem olvastam végig a válaszokat de jószívből írom ami itt következik. Szerintem a szendvicseknél és egy oldalú kajáknál jobb a változatos főleg zödlségekből álló főtt étel, DE! Mindenképp gondold meg! Attól még hogy ez a mindenen átívelő hagyomány és az orvosi kamara (kötelező) állásponja nem biztos hogy tényleg olyan jó a főtt étel!Ajánlom figyelmedbe GITTA NYERSÉTEL BLOGJÁT, és legiknább Az élő ételek az egészségért című könyvet. Olvasmányos és érdekes.

Én is főtt étel függő voltam, több mint három hónapja eszem nyersen! 100% energia, 100% egészség. Nekem megérte!

u.i.: nem mellesleg minden ma ismert króniksu és gyógyíthatalan betegségből meg lehet gyógyulni nyers ételek megfelelő fogyasztásával!(de bővebben a könyvben)

2010. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!