Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lecives irjatok egy praktikat...

Lecives irjatok egy praktikat vagy trukkot hogyan tanulhatom meg azt hogy lassabban egyem es igyam? Nagyon fontos

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

1) figyelj oda


2) olvass közben, az leköti annyira a szemedet meg a figyelmedet, hogy ne zabálj olyan gyorsan

2009. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Számold, hányszor rágod meg a falatot. Pl. minden falatot tízszer és csak utána nyeled le :)Így biztos, hogy lassabban fogsz enni.
2009. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem, milyen trükkök lehetnének erre vonatkozólag... Ha lassabban akarsz enni, akkor egyél lassabban. Eldöntöd és úgy csinálod, ez agyban dől el, végülis te irányítod az akaratodat...

Max. annyit tudnék mondani, hogy sokáig rágd meg a falatokat.

2009. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyszerü szoktatási mód: ez ételedet tedd egy süteményes tányérra, és süteményes villával egyél - akkor automatikusan lassabban eszel, mert csak kisebb falatkat tudsz egyszerre bekapni. A másik, hogy minden falat után tedd le az evöeszközödet a tányérra és csak akkor vedd újra fel, ha már az elözö falatot megrágtad és üres a szád.
2009. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem első sorban figyelj arra, hogy rendszeresen egyél és ne legyél farkas éhes, amikor asztalhoz ülsz, így ellen tudsz állni a "falási" kényszernek! Az adagok és a falatok is inkább többször kisebbek legyenek!
2009. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondolsz,szerintem a legrosszabb tv-t nézni vagy olvasni evés közben.Próbálj meg az evésre figyelni és az előző praktikák nagyon jók voltak!

Remélem,nem egészségügyi probléma...

2009. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

koszi mindenkinek. az utolso valaszolonak nagyon tetszik a tanacsa, megprobalok igy enni mostmar.

tudom hogy agyban dol el, de vagy 1 eve hogy szinte ragas nelkul extra gyorsan eszem es iszom, szinte hihetetlen addig amig nem latod. mindig megfogadom, hogy na most leulok es szepen lassan eszem, de amint a szamban van az etel nemtudom abbahagyni a gyorsan evest.

koszi

2009. okt. 27. 15:57
 8/11 anonim ***** válasza:

15:55 vagyok!

Most olvasom figyelmesebben,az első válasznak ellentmondok,de tapasztalat,hogy nagyon gyorsan olvasok és átveszem az ütemet az evéssel is!

De lehet,hogy más kicsit alaposabban,lassabban olvas:)

2009. okt. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kis falatokat egyél... A barátom egy palacsintát 3 falatban eszik meg, én felvágom legalább 9 kis falatra. Így a falatokat kisebb darabokra tudom rágni és hamarabb eljut az agyamig, ha már nem vagyok éhes, nem kajálom túl magam.
2009. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyél pálcikával. Láttál már kövér Kínait?
2009. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!