Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Dietetikus által összeállított...

Dietetikus által összeállított cukorbetegnek való 3 napos diéta?

Figyelt kérdés
Kellene a diéta jellemzése, a diéta levezetése, napi 5 alkalmas étkezéssel.
2013. júl. 7. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden cukorbetegnek más diéta kell.
2013. júl. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Példa étrend:

[link]

Ételek cukorbetegeknek:

[link]

Meg kell kérdezni egy dietetikust mintaétrend ügyben.

2013. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Paleo. Általában sokkal értelmesebb mint a dietetikusok szöszmötölése, ugyanis meg lehet gyógyulni vele a betegségből*.


* csillag. Nyilván csak a 2TD-ből, ez nem azt jelenti hogy 1TD-re nem ez a jó választás, hanem a dietetikus meséje.

2013. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
68%
Paleolit táplálkozás. Nincs 3 napos csodadiéta, értelmetlen és fölösleges. Élj és étkezz úgy, ahogy teremtve lettél és sokkal jobb közérzetet, javult eredményeket, sőt esetenként teljes gyógyulást kapsz cserébe. Keress a témába vágó szakirodalmat!
2013. júl. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A paleos hozzászólások azért nagyon értékesek számomra,mert most fedezem fel magamnak.Köszi!A kérdést egy házi feladat miatt írtam ki:) bár gondolkodom rajta, hogy a paleot fogom leírni a tanárnőnek :)
2013. júl. 12. 11:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt csak említsd meg. Ha házi miatt kell akkor netről ollózz (vagy ollózzunk) össze valamit teljes őrlésű kenyérrel, liszttel.


Érdekességképp említsd meg, hogy ígéretes vizsgálatok zajlanak azon elmélet alapján, hogy az ember nem keményítőfogyasztáshoz alkalmazkodott, így a tk lisztek és más diabéteszeseknek 'ajánlott' élelmiszerek is nagy inzulinválaszt produkálnak, ezek elhagyása viszont komoly javulást és sok esetben a diabétesz gyógyulását segítik, ellenben a tervezett keményítőfogyasztásos étrenddel (pl. 160g CH diéta).



Én táplálkozástudomány vizsgán a hasnyálmirigy által termelt enzimekről és hormonokról írtam, az 1.-ről némi hiányossággal, a hormonokról (pontosabban csak az inzulin kellett) olyan kimerítő választ írtam, belevéve a most leírt haladó szellemű eredményeket, hogy megadták az 5-öst (bár tény hogy ez eleve nem egy buktatós tantárgy nálunk).

2013. júl. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!