Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan támogassam anorexiás...

Hogyan támogassam anorexiás barátnőmet?

Figyelt kérdés

Egy gimnáziumi barátnőm elmondta nekem, hogy anorexiás, nehezen beszélt róla mivel kevés embernek mondta el. Veszélyesnek tartom a dolgot mivel gyakran panaszkodik, hogy szédül és nem tud figyelni órákon. Mivel rendszeresen sportol, még inkább szüksége lenne energiára. Elég jól ismerem a lányt és talán önbecsülési problémái vannak, szerintem jól néz ki és megállja a helyét egy erős gimnáziumban, sok barátja van és emellett van ideje sportolni. Talán az a probléma, hogy túl sokat vállal és nem tud megfelelni a saját elvárásainak: sportversenyeken nem ér el kiemelkedő eredményt, az osztályban a rosszabb tanulók közé sorolják. Hiába vállal el közösségi feladatokat, sok munkáért kevés köszönetet kap és rengeteg emberrel konfrontálódik. A másik probléma talán az, hogy irigykedik az egy évvel fiatalabb húgára, akinek szerinte jobb alakja van(ami egyébként igaz is, elég csini a csaj)és egy ideje van rendes kapcsolata, míg ő csak problémás srácokat fogott ki. Az érdekelne, hogy hogyan támogathatnám barátilag, hogy leküzdje az evészavarért felelős problémáit.

18/F


2013. ápr. 3. 19:43
 1/2 anonim válasza:
Próbáld meg rábeszélni, hogy kérje szakember segítségét.
2013. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Igen ez sajnos egy olyan betegség, amelyet az agy, azaz a személy maga produkál, de nem biztos, hogy ez anorexia. Ismerek egy lányt aki 10 évvel korábban a gimis éveiben szintén sportolt, nem is foglalkozott vele nagyon senki, kis törpealkatú lány. Szinte minden este álmából felkelt és helyben futott, mert ő kövérnek tartotta magát. Természetesen súlyos magánéleti problémái voltak, fiuk csak másodiknak tartották, azaz vele csaltak, vagy sokszor megcsalták, sok mindent megtehettek vele nagyon fiatalon, majd ezek után valami szív és érrendszeri baja is lett, nyugtatókon kellett élnie, mert felrobbant a tv műsoron, gyors és ingerült beszéde lett, szerintem szintetikust is fogyaszt. ÉS SOK EMBER NEM TUD ENNI HA NAGYON STRESSZES AZ ÉLETE, mert görcsbe a torka, így ezek lettek az anorexiásak.


Amit elmondtál, az alapján én csak figyelem felhívásnak tartanám, valamit üzenni akar ezáltal, de nem lesz jó vége a soványságnak. Én elítélem! Szánalmas, ha ez így van. Van aki ténylegesen éhezik. Pl: régebben ismertem egy srácot aki vidékről költözött Bp-re albérletbe egyedül, egy bankban volt a kollégám. Minden héten járt vérplazmát adni azért, hogy plusz juttatása legyen, hogy kifizesse az albérletét, a telefonszámláját és, hogy ne halljon éhen napi egy ebéd és szendvics. Hétvégén meg csak a szendvics. 190 magas és kb 70 kg, csont és bőr volt, élettani helyzeténél fogva volt sovány.


Anorexia egy öngenerált betegség.


Lehet, hogy majd lesz egy fiú aki megváltoztatja a teljes életét. Jó ebédek, vacsorák és helyre jön.

Vagy csak többet kéne szórakozni, nevetnie! Nem kéne túl stresszelni magát, pl: ne húzza fel magát azon, hogy mi megy a tv-ben. Ezekre példát kell statuálni, egy barát kell hozzá akinek a teljes életébe betekinthetnek, látniuk kell, hogy van megoldás a problémákra mindig.

2013. ápr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!