Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az már bulimiának számít?

Az már bulimiának számít?

Figyelt kérdés
Üdv! Ha valaki időnként úgy érzi, hogy nem bírja jóllakottan, és ki kell hánynia, és megteszi, de nem minden nap, csupán szakaszosan... Gondolok itt arra, van hogy két hétig minden nap, de van, hogy két hétig - akár egy hónapig egyáltalán nem. Az már bulimia?
2009. szept. 20. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha akár csak néha is úgy érzed, hogy meg kell hánytatnod magad, akkor mindenképp fordulj orvoshoz! Nagyon súlyos következméynei lehetnek, ha akár csak napokig is hánytatod magad!!! Tönkremennek a fogaid, gyomorfekélyed lehet, tönkrevágja a nyelőcsöved, vitaminhiányod, és más tápanyaghiányos betegségeid lehetnek. Ez nagyon komoly betegség, magad nem fogod tudni megoldani!!!
2009. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt hiszem, le tudok állni. Ha pedig mégsem, már biztos, hogy orvoshoz fordulok.
2009. szept. 21. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Így nem tudok biztosat mondani,de ahogy kivettem a szavaidból ez nagyon is elképzelhető. Szerintem ez kezdődő bulimia,de ha nem is,az biztos, hogy valami evési zavar. Én is így vagyok. másfél éve kezdődött nálam az egész, hosszú fogyókúrával, aztán utána már arra lettem figyelmes, hogy hírtelen túl sokat kívánok enni, és régebben soha nem ettem volna annyit, még talán egy hét alatt sem. Ez egyre többet megesett, akkor még nem hánytattam magam, de rengeteget foglalkoztatott a hánytatás gonddolata. Egy idő után, ráéreztem, hogy kell jól megszabadulni az ételtől, ez egyre jobban ment, és ettől én jobbnak éreztem magam. Ettem,szenvedtem a bűntudattól, aztán hánytam. És akkor valamennyire megnyugodtam. Ez jelenleg is így megy, de voltak nekem is rövidebb-hosszabb megszakítások, amikor hetekig nem csináltam, vagy alig ettem. Mostanság nap, mint nap (inkább esténként) hánytatom magam, és úgy érzem ez már hozzám tartozik, és nem fogom tudni abbahagyni soha. A bűntudatérzésem ugyan csökkent, (ritkábban de néha azonban még mindig nagyon szenvedek tőle) de az a baj, hogy én már kifejezetten szeretek hányni, ezért úgy érzem véglegesen ez sosem szűnik meg nálam. Járok pszichológushoz, aki nagyon sokat segít nekem, és akárhányszor nála járok, mindig felfrissülök,ésa legjobb, hogy ő 100%-an megért. Nem sértésből mondom, de szerintem neked is sokat segítene egy pszichológus, talán még nem késő. Amikor én elkezdtem ezt a hányós dolgot, azt gondoltam,hogy úgyis könnyedén abba fogom majd hagyni, amikor csak akarom, de ez nem ilyen egyszerű, ha egyszer elkezded, és belelendülsz ebből nehéz kikerülni, úgyhogy tényleg nemártana egy kis segítség amíg nem késő.:)
2009. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2009. okt. 7. 22:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!