Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért rossz, ha túl gyorsan...

Miért rossz, ha túl gyorsan eszünk?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Azért rossz, mert a gyomor csak késve tudja jelezni az agynak, hogy már megfelelő mennyiségű tápanyagot vittél be, és ezért előfordulhat, hogy többet eszel a kelleténél. A szükségesnél több kalória pedig elhízáshoz vezet.
2013. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Én a kalóriamítoszban nem hiszek.


Az én válaszom: minél gyorsabban eszel, annál kevésbé rágod meg az ételt. Minél pépesebb, aprítottabb az étel, annál jobban segítjük az emésztést, tehát ezért jó lassan, alaposan rágva enni és ehhez képest rossz gyorsan enni.


A másik a szénhidrátok emésztése. Elég nehezen emészthető a keményítő (ugye, a nagy diétás kaja, a krumpli..) már a szájban elkezdődik az emésztése (a nyálunkkal). Na most ha rögtön lenyelünk egy ilyen falatot, akkor a nyál nem hat (a benne található enzim). Ugyan elvileg nem eszünk sok keményítőt.. tehát a probléma nem lehet olyan nagy, de talán mégis elterjedt mostanában, hogy kenyeret, péksüteményt, burgonyát, tésztákat (azaz keményítőt) esznek az emberek. Hát nekik igen fontos lenne elnyammogni kicsit. Itt a kalóriabevitel is számít, a rossz minőségű étel miatt valóban gyakori a hízás!

2013. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
hát nem tudom honnan szerzed a táplálkozásról a tudásodat, de a tudományra azt mondani, hogy mítosz... másrészt meg nem mostanában terjedt el, hogy tésztákat eszik az ember. Mióta feltalálták a földművelést kb azóta eszünk kenyeret.
2013. febr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocs, hirtelen nem gondoltam bele, hogy az első kommentre írtad, hogy mítosz, és hirtelen másra gondoltam.
2013. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, félreérthetjük egymást. A lényeg, hogy félreértések mellett se rosszindulattal álljunk egymáshoz, hanem megértéssel, vagy erre törekvéssel. És akkor én is ilyen stílusban válaszolok, és ha nem is jutunk közös nevezőre, de egy illendő, méltó társalgásban lesz részünk mint becsületes magyar ember a honfitársával.
2013. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Én 3 fogást annyi idő alatt eszek meg a családi ebédnél, amennyi idő alatt a többiek elérnek a leves végéhez. Sosem volt még tőle bajom. Nem eszek sokat, de nem szeretek egy kaján évődni órákig, felesleges. Megeszem és kész, megy az élet tovább. Sosem volt még belőle gondom, nem szokott fájni a hasam, nem puffadok, nincs emésztési problémám. Lehet, hogy rossz, de amíg én ezt saját magam nem tapasztalom, addig nem hagyok fel ezzel a szokásommal.
2013. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért helytelen a gyors evés, mert az ételt 1/ jól meg kell rágni 2/ miközben a nyállal össze kell keverednie.


Az emésztés folyamata a szájban kezdődik, nem csupán a nyál oldó, -és emésztő képessége miatt hanem az ízek érzete kihat az egész emésztő rendszer működésére. Mit gondolsz csak úgy vaktában gyömöszöli az ételt a gyomor és a bélrendszerünk? Nem-- az ízlelés alapján megy az utasítás az agyba-- milyen minőségű ételt kapott a szervezet, mennyi vérre lesz szüksége az emésztő rendszernek. Aztán megy az utasítás a gyomornak a bélnek a májnak az epének, pajzsmirigynek és végül a vesének.


Ha valaki sok és nehéz ételt fogyaszt akkor 1/ több vér zúdul az emésztő rendszerhez és kevesebb vér jut az agynak az izmainknak.

Aztán ha a gyomor elboldogult vele átmegy a Vékonybelekhez kap egy kis sitségeta hasnyálmirigytől ha nehéz az étel és nem képes rendesen megemészteni-- akkor sok mérgező anyag kerül a májba--hiába van epe az se győzi eltávolítani. Tehát egy része bejut a vastagbélbe de nagyon sok viszont a májat terheli ha a máj túlterhelt a méregtelenítéssel-- akkor megy az utasítás a pajzsmirigyhez, aztán a veséhez-- megnövekszik a vérnyomás.


Na most képzeld hozzá azt hogy nem rágod meg rendesen, nem hagysz időt az ízérzékelőidnek és nem küld megfelelő utasítást az agyba és az agy nem fogja megfelelően irányítani az egész rendszert mint ahogy leírtam!


Valami, előbb vagy utóbb ki purcan ebben a rendszerben!

2013. febr. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!