Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan, aki lúgosító...

Van olyan, aki lúgosító étrenden élt egy ideig, és javulást észlelt a közérzetén/egészségi állapotán ennek hatására?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért kezdte el, mit evett/mit nem, és mben tapasztalt változást?

Köszi:)


2012. nov. 15. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy általában próbálok odafigyelni a sav-bázis egyensúlyomra, a folyadék háztartásomra stb. Ennek köszönhetően most már csak nagyon néha vagyok beteg. Talán egyszer elérem, hogy sose legyek az. Viszont nagyon nehéz - úgymond szembe úszni az árral. Sokszor kisiklik a jól működő menetrendem, mert nem kapok támogatást a családomtól, inkább csak gúnyos pillantásokat... A cukor a lisztes kaják finomak, nagyon finomak... :/ Szóval ha kezd a szervezetem sav-bázis egyensúlya felborulni (elkezdek elsavasodni) azt nagyon-nagyon megérzem!!! Az egy lassú folyamat, míg ezt helyre rakod, és nem egy olyan dolog, mint ha bevennél egy pirulát és holnap reggelre rózsaszín minden. Apropó már vagy 4-5 éve egyáltalán semmilyen gyógy- étrend- vitamin- (vegy)szert nem szedtem/ettem!!! Amit a közel tíz éve tartó harcomban - melyet legtöbbször magam ellen vívok - megtapasztaltakat, hogy pontosan hogyan és mit, nem tudom most ebben a pár sorban leírni. Minden ott van a neten, könyvekben. Csak nagyon akarni kell és sok idő. Engem sem az unalom vitt rá, hanem az életben maradási ösztön! :)
2012. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Apukám, a párja, és az családom nagy része lúgosító étrenden él úgy 4-5 éve folyamatosan. Csak az elmeséléseikről és arról tudok beszélni, amit én látok rajtuk.

Sokkal inkább tele vannak energiával, pozitívabbak, pörögnek folyton, szemmel láthatóan jobban érzik magukat a bőrükben. Pár év ilyen étrend után elmentek orvoshoz is egy teljes kivizsgálásra, kíváncsiságból. A doki azt mondta apukámnak, hogy ritkán lát ennyire jó vérképet.

Csak növényi eredetű dolgokat esznek, állatit nagyon ritkán, max egy kis halat vagy sajtot, de tényleg nagyon nagyon ritkán és akkor is csak kicsit.


Ja, és apukám azért kezdte el, mert érezte, hogy hiába alszik akármennyit, mindig fáradt, fáradékony, erőtlen, kedvetlen stb. Így többen javasolták neki ezt az életmódot, ő pedig utánajárt sokfelől, hogy ez hogyan működik, miért jó stb. Amúgy se szerette már a húst, egy jó ideje nem evett azt sem, de ő a többivel kapcsolatban sem érezte úgy, hogy lemondana valamiről. Egyszerűen így érezte jónak.

2012. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok, egy nagyon fontos dolgot még kifelejtettem. Apukámnak kicsi gyerekkora óta asztmája volt, és állatszőrre meg mindenfélére allergiás volt.

Most már kb 3 vagy 4 éve kidobta a kukába az inhalálóját, és soha nincs rá szüksége, teljes mértékben megszűnt az asztmája és az allergiája is.

2012. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

A lúgositás semmi más, csak a "sok gyümölcs, zöldség" szinonimája. Semmi csodálatos és tudományos nincs benne.

Nézd meg jobban. Érdekes módon "lúgosít" minden, ami egészséges és alacsony kalóriatartalmú, és "savasít" minden, ami hízlal és egészségtelen. Csak sok embernek könnyebb "lúgosítani", mint egészségesen táplálkozni vagy fogyókúrázni.

Nincs abban semmi különös, hogy ha valaki normálisan kezd kajálni, akkor erősebbnek, fittebbnek, egészségesebbnek érzi magát.

A test ph értéke pedig állandó, nem lehet táplálkozással befolyásolni. (Ahogy a testhőmérsekletet sem.) Súlyos betegség hatására (pl. rák) valóban megváltozhat, de a "lúgosítás" nem gyógyítja a rákot, ahogy a C vitamin sem. Ha valaki meggyógyul, a test ph értéke is normalizálódik.

(Természetesen senki sem vitatja, hogy a sok zöldség, gyümölcs, vitamin, ásványi anyag segíti a gyógyulást.)


Aki nem hiszi, kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét. Leginkább belgyógyászát.

2012. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, csak az orvos nem ezt fogja mondani! Hanem azt, hogy vedd be ez a pirulát... lehetőleg kólával. Amúgy ha érzem, hogy borul a sav bázis egyensúlyom, érzem, hogy fölmegy a test hőmérsékletem. Szinte ég az arcom. Amúgy ebben nagyon igazad van, hogy a "lugosítás" ugyanaz mint az egészséges életmód. :) De a kezdetekben legalább van mibe kapaszkodni. Aztán vagy megtalálja az ember a helyes utat és rájön, vagy nem... :) A gyógyszerek mellett amit még nagyon elkerülök az az orvosok! A dollár milliárdos gyógyszer biznisz zsoldosai! Végtelen tisztelet egy kivételnek! Mint pl. a kislányom frissen végzett gyermek orvosa! Tudnék mesélni!!! Sokat tanultam Tőle. Ilyen is van!

Az ember csak arra ad, amit maga megtapasztalt! A többi csak süket duma!

2012. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

10:36-nak igaza van:)

A pH értékünk valóban egy (többé-kevésbé) állandó értéken (pontosabban egy intervallumon belül) mozog, amely nagyon spéci (ún. puffer)rendszerek szabályzása alatt áll.

Épp ma volt nálunk egy ügynök, aki víztisztító készülékekkel foglalkozott, és megpróbálta nekem is bemesélni, hogy micsoda problémák vannak az országban, merthogy a magyarok 75%-ának 5,5-ös a vér pH-ja. Itt bukott bele a dologba:) Nem tudta szegény, hogy orvostanhallgató vagyok, így kapott egy kisebb kioktatást a sav-bázis egyensúlyról :D :D Jó, ezt most nem nagyképűségből mondom:) Csak sajnos az emberek felettébb tájékozatlanok általában, így rettentően befolyásolhatóak, és éppen ezért az ilyen ügynököcskék úgy verik át őket, ahogy akarják. Meg persze szép nagy összegeket húznak ki a zsebükből.

Utolsó, amúgy tévedsz :) El sem hinnéd, mennyi orvos ajánlja a rossz közérzetű, legyengül immunrendszerű, állandóan rossz vérképű betegeinek a lúgosító diétát. Annak ellenére, hogy ők is jól tudják, hogy valójában nincs olyan, hogy "elsavasodás", hiszen ilyen jelenséget vizsgálatokkal még nem sikerült kimutatni.

Viszonyt tény, hogy egészséges:) Való igaz, hogy nemigen különbözik egy átlag életmódváltó diétától, hiszen mindnek ugyanaz az alapja: no cukor, no fehérliszt, sok zöldség, sok gyümölcs, kevés tartósítószer és színezés, kevés hús, sok rost, sok folyadék. Ezt nevezhetjük akárhogyan, a lényeg ugyanaz. De az is tény, hogy ha az ember meghall egyy olyat, hogy "hűűű, lúgosító diéta", így már mindjárt komolyabban hangzik, és talán a placebo hatás is közrejátszik a közérzet javulásában:)

Köszönöm a válaszokat, valójában egy kis felmérés volt ez a kérdés:) Egyébként már én is régebb óta próbálom "lúgosító" étrenden tartani magam, persze az emberrel néha elszalad ló, főleg stresszesebb időszakokban. Most is épp ilyen korszakomat élem, és sajnos észre is vettem magamon a közérzetem romlását :/

2012. nov. 16. 00:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Te kis hamis... ;) Legalább én is tanultam valamit ma. Ez esetben a PH-ról.

De az étrend változás (hogy nagyon finoman és óvatosan fogalmazzak:) hatása akkor is érződik szerintem!

2012. nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!