Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez már betegség? Mit csináljak?

Ez már betegség? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, lány. 160 cm és 83 kg. Egész életemben kövér voltam. De mostanra mikor már komolyabban veszem feltűnt hogy már-már szinte betegesen eszem. Sosem érzem azt, hogy jól laktam, csak ha anya a kedven kajámat csinálta és már legalább 3x repetáztam valamint már a hányinger kerülget.. Mindig enni akarok vagy ha már ebédeltem és ránézek valamire amiről tudom hogy finom nem bírom ki hogy ne egyek. Ez betegség? Mit csináljak? Mikor az iskolában orvosi vizsgálat volt akkor a védőnő elküldött pajzsmirigy vizsgálatra hátha attól van vmi elhízási problémám. Mikor anyának mondtam akkor annyit mondott, hogy az a nő hülyeségeket beszél és hogy én mindig csak eszek és eszek ezért vagyok elhízva. Tehát abból a vizsgálatból se lett semmi. És ha most felhoznám neki akkor se törődne velem...

Hasonló eset? Vagy valaki tudja hogy mi lehet? Vagy tényleg csak sokat eszek semmi betegség?


2012. nov. 2. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Arról nem írtál semmit, hogy mit sportolsz?

Vagy semmit? Mert gondolom téged is zavar a kövérséged. Még ha alul működne a pajzsmirigyed, akkor is kellene sportolni.

A lerakódott zsírt pedig le kell égetni magadról mozgással.

Nagyon oda kell tenned magad.

Azok nem esznek ennyit, akiknél alul működik a pajzsmirigy. Itt az evéssel van gond.

2012. nov. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem nem sportolok..sajnos. épp most határoztam el magam hogy leadok a súlyomból de egyszerűen ez a kielégíthetetlen vágy az iránt hogy egyek...
2012. nov. 3. 00:45
 3/4 anonim ***** válasza:
háziorvostól kérj beutalót az endokrinológiára és kezdj el sportolni meg némi önuralmat gyakorolni...
2012. nov. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csökkentsd erősen a szénhidrátfogyasztásod, és egyél helyette inkább fehérjét. Jobban laktat, vagyis kevesebb kell belőle és nem éhezel meg utána rögtön. És ne hidd el, ha azt mondják, hogy csak a szénhidrátból lehet energiához jutni, mert ez nem igaz, hiszen fehérje+zsír kombóból is ugyanúgy tök jól el lehet lenni és sokkal nehezebb mellette elhízni. Ellenben a szénhidrátra alapozott táplálkozás eredményét magadon is láthatod.
2012. nov. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!