Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kóros soványság. Egészséges...

Kóros soványság. Egészséges hízáshoz ötletek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, 165 cm és 39 kg. Sajnos nem tudok dietetikushoz fordulni, és nem igazán vagyok tisztában az egészséges hízáshoz szükséges dolgokkal. Tudnátok ötleteket adni (általánosságban, vagy konkrét példákkal; ételekkel, vitaminokkal), vagy oldalakat linkelni? Köszönöm a válaszokat!!

2012. okt. 10. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szedj b6 vitamint.
2012. okt. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj orvoshoz, hogy vizsgáljanak ki, mert ennek oka van , hogy kórosan sovány vagy. Legtöbbször a pajszsmirígy fokozott működése okozza. Házi orvos -,vérvételnél kiderül. Aztán el tud küldeni más vizsgálatra is
2012. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

Okok


Táplálkozási zavarok esetén az ok elégtelen tápanyagbevitel (élelmiszerhiány, elégtelen szénhidrátbevitel).


Szervi és felszívódási zavarok során az emésztő rendszer örökletes vagy szerzett (pl. műtéti) eredetű zavarai vezetnek fogyáshoz. Például a bélcsatorna bármilyen okú szűkítő folyamatai, illetve felszívódási zavarok, melyet akár féregfertőzés is okozhat.


Hormonális okok között a leggyakoribb a pajzsmirigy tiroxin nevű hormonjának túltermelődése, mely egyéb testi jellegzetességekkel (nyaki duzzanat: golyva, struma illetve kissé kidülletdő szemek, stb) valamint jellegzetes laboratóriumi eltérésekkel jár.

A pajzsmirigyhomron túltermelődés oka lehet automimmun betegség vagy jó- illetve (ritkábban) rosszindulatú tumor. Mellékvesekéreg elégtelenség is okozhat kóros soványságot.


A pajzsmirigy- eredetű soványság fokozott étvággyal jár együtt szemben a pszichés eredetű soványsággal (anorexia nervosa).

2012. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már voltam orvosnál, lelki eredetű táplálkozászavarom van. Dietetikushoz és pszichológushoz küldött, de a magán orvosokat nem engedhetem meg magamnak.. szóval maradt az iskolapszichológus, de ingyenes dietetikusról nem tudok.
2012. okt. 14. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Kisa Petra dietetikus, okleveles táplálkozástudományi szakember ...

www.orvostudakozo.hu/.../KisaPetra - Cached - Translate this page

2009. júl. 16. – Kisa Petra dietetikus, okleveles táplálkozástudományi szakember válaszol az Ön kérdéseire. 33. oldal.

2012. okt. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!