Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epém miatt mit tegyek mielőtt...

Epém miatt mit tegyek mielőtt ennék? Mit vegyek be?

Figyelt kérdés

Nagyon epés vagyok .

Most egy ideig diétáztam az epém miatt .

Mert múlthéten amikor "túl" ettem magam,az epém kikészített nagyon,az ügyeletet kellett kihívni.

Ma végre szeretnék rendes főtt ételt enni , de mit csináljak mielőtt ebédelek ? Milyen gyógyszert vegyek be ?

Vagy van valami házipraktika ? Nem akarok aztán egész éjszaka fent lenni a fájdalom miatt .


(ebédem: rántott hal lesz krumpli,rizs,saláta)


Köszi ha válaszoltok !

Szép napot !



2012. szept. 3. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az epéddel van gond, akkor kerüld a zsíros ételeket, a tejfölt, a szalonnát... vagy csak keveset egyél belőlük, főleg egyszerre.


Nem kell különösebben bevenned semmit, egyszerűen ügyelj arra, hogy ne edd tele magad. Inkább egyél kis adagokban többször, főleg ha kivették az epehólyagodat, mert akkor a folyamatosan a patkóbélbe ömlő epe marja a patkóbelet, ezért fontos, hogy mindig legyen ott némi táplálék, ami fölszívja.


Nem a főtt étellel van a gond hanem a zsírral, olajjal, mert az epe ezeket bontja, tehát ha zsírosat eszel, akkor értelemszerűen többet kéne termeljen a máj, vagy töményebbnek kell lennie.


Ésszel. Ez a praktika.

2012. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, amit az előző írt. Engem meg is műtöttek, így már gyakorlott vagyok benne, hogy mit nem szabad.

A főtt krumpli, rizs, saláta jó, de ha ennyire problémás a dolog, akkor a rántott halat kihagynám, mert olajban sül és az olaj nem jó ilyenkor. Főleg az ilyen előre fagyasztott ételek, amiket olajban kell csak otthon pár perc alatt megsütni, azok nem jók. Legalább is, bánthatják a gyomrot.

Amúgy tényleg sokszor kell keveset enni, sosem szabad eltelni, mert akkor jönnek a görcsök. Ha már megvan a baj, akkor vehetsz be no spa forte-t, az enyhít a görcsökön.

Amúgy nincsenek epeköveid? Lehet nem ártana megnézetni.

És tényleg ne edd túl magad, erre ügyelj. Tapasztald ki, hogy milyen ételeket bírsz és milyeneket nem, amiket nem, azokat pedig kerüld vagy csak nagyon kis mennyiségben egyél belőlük.

2012. szept. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Febichol.
2012. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kell enned zsírosat is,de csak mértékkel. Ezt kell ahhoz,hogy az epéd "dolgozzon" és ne kövesedjen. Igyál naponta többször is feketeretek levet,az nagyon hatásos.

Egy volt epés.

2012. szept. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
RAntott hal helyett, sutoben sult hal, mivel rantott formajaban mar artalmas, az olajat magaba szivja a sutes kozben, ez kerulendo! A sutoben kell megsutni, igy lesz fogyaszthato szamodra, pici olaj kerul ala, pici viz, es igy nem lesz zsiros, olajos, ha nagyobb hal, folia alatt keszul el, ha kisebb, akkor siman atsul folia nelkul is.
2012. szept. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat , kedvesek vagytok .

Megfogadom a tanácsokat !!!!


Az utolsó hozzászólóét is megfogadtam,nem rántva hanem sütve ettem .

És ott is hagytam a felét a tányéromban , mert azt mondtátok,ne egyem tele magam . Remélem tudok aludni majd este .

Sziasztok! :)

2012. szept. 3. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!