Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fáj napok óta a hasam. Szerite...

Fáj napok óta a hasam. Szeritetek mitől? Mindennap sok tejet, őszibarackot, dinnyét és édesítőszert fogyasztok (azzal édesítem az ételeket) okozhat valamelyik hasfájást?

Figyelt kérdés
2012. aug. 11. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
mivel édesítesz?
2012. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogyne okozhatná. Különösen a tej. De lehetsz allergiás pl a dinnyére (ezt sose hittem de nálam is kiderült hogy arra vagyok allergiás). Amit felsoroltál bármelyiktől fájhat a hasad.
2012. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A hasfájás kiváló kombinációja.
2012. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. polisweet

2.napi 7dl tej sok ?

a dinnyét nem hiszem eddig semmi nem volt..

2012. aug. 11. 20:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek így külön és egyben is okozhatnak hasfájást.

Édesítőszert meg akkor sem ennék ha elfogyna a világon az összes cukor! A legkárosabb mindegyik közül!

2012. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

állj át egészséges édesítőszerre pl xilitre, ezek a mű édesítők nagyon egészségtelenek. A xilitet fokozatosan kezd mert okozhat hasmenést vagy hascsikarást.

amugy biztos a gyümölcs és tej kombinációjától van a hasfájás. De minden édesítőszerre is rá van írva hogy túlzott fogyasztása hashajtó hatású.

2012. aug. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem ezt érdemes végigböngészni. Én pl allergiás fiamnak nem adok tejet, azóta csökkentek a tünetek, és asztmás rohama évek óta nem volt (gyógyszer nélkü).

[link]


A másik a többi válaszadónak is igaza lehet. Maga ez a négyes kombináció is simán okozhat hasmenést, de lehet hogy csak az édesítőszerre vagy allergiás.


Évekig ettem minden gond nélkül a dinnyét, tök véletlen jöttek rá hogy allergiás vagyok rá, de bármilyen zöldségre, gyümölcsre is lehet allergiás bárki (pl krumplira is).

2012. aug. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az édesítőszerre is rá van írva hogy mennyit használhatsz belőle egy nap, erre is figyelj oda.
2012. aug. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!