Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A liszt illetve laktóz érzéken...

A liszt illetve laktóz érzékenységnek vannak fokozatai?

Figyelt kérdés
5 éves kisfiamnak most nézik vérvétel alapján, hogy érzékeny-e valamire. Az eredmény ilyenkor egyértelműen negatív vagy pozitív, esetleg van olyan hogy "kicsit" érzékeny? Téves eredmény születhet valami körülmény miatt vagy kizárt?
2012. aug. 6. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én lisztérzékeny vagyok, tudtommal nincs olyan, hogy kicsit lisztérzékeny. Még ha hónapokig tünetmentes is valaki, akkor is tartani kell a diétát, mert van olyan, akinél nem jelentkezik azonnal a hasfájás stb., hanem csak hosszú idő múlva jelentkeznek az ártalmak. A vérvétel az egyetlen 100%-ig megbízható módszer a lisztérzékenység megállapítására.
2012. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 poiu ***** válasza:
Mi lett az eredmény? Ha minden negatív, attól még lehet glutén érzékeny. Mostanában az derül ki, hogy a súlyos glutén intolerancia (coeliakia) mellett van liszt allergia és glutén érzékenység. Ez utóbbit a tesztek nem tudják minden esetben kimutatni. Tehát ha az eredmény negatív, de vannak a gyereknek emésztési zavarai érdemes pár hétre átállni a glutén és tejmentes étrendre. (Nálam ez van)
2012. aug. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Időpontunk van az orvoshoz, még nem tudom az eredményt. Viszont nincs emésztési problémája, sem kiütése. Kicsit sovány, de magassága rendben van.

Rendkívül válogatós, nem tudom mi lesz velünk, ha a lisztet ki kell hagynunk. Persze mondta az orvos, hogy éhen nem fog halni, de szerintem nincs igaza...

2012. aug. 22. 17:41
 4/7 poiu ***** válasza:
Igaza van az orvosnak. A válogatós gyerekekből inkább lesz normális felnőtt, a kis zabagépek pedig hajlamosabbak később a hízásra. A lisztet könnyebb elhagyni mint gondolnád - én is elhagytam. Ha szükséged lesz rá, keress rá a paleo receptekre.
2012. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Meglettek az eredmények, nem allergiás a vérvétel alapján.

Panaszunk sincs, szóval nem kell változtatni a kajákon. Ennek iszonyatosan örülök, mert szerintem megoldhatatlan lett volna pont a tejet és lisztet kihagynunk. A paleo kaják meg szóba se jöhetnek, ilyesmit nem fogad el a gyermekem.

2012. aug. 31. 18:58
 6/7 poiu ***** válasza:

Szerológiailag (vérvétel alapján) és is negatív vagyok. Nem akarlak ijesztgetni, de a glutén érzékenyek egy résza átmegy a teszten.

A gyerek nem fogadna el húst, zöldséget, gyümölcsöt? Akkor nincs rendben az étrendje :-(

2012. szept. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az étkezése nagyon nincs rendben, ahogy mondod. Főleg gluténes és tejes dolgokat eszik. Semmilyen módon nem lehet rávenni másra.

Amúgy a háziorvost nem érdekli, azt mondja így is meg lehet nőni... Végülis abban igaza van, hogy magassága megvan, súlya is kicsivel van az átlag alatt. Nem vérszegény, nem vashiányos, nem fáradékony, nem beteges.

Pszichológusnál is voltunk, azt mondta semmit nem lehet tenni, idővel jobb lesz majd.

(Amit nem fogad el, azt az oviban se kóstolja meg, hiába nem kap mást és éhen marad. Mondhatni ő azt nem tekinti ételnek.)

2012. szept. 2. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!