Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van bűntudatom az...

Miért van bűntudatom az átlagos táplálkozástól?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. 173 centi, és 57kg. Egy év alatt sikerült megszabadulnom 25+ kgtól, de mai napig nem érzem magam elég vékonynak, hiába mondják hogy mostmár álljak meg.

Egészséges ételeket fogyasztok, rengeteg gyümölcsöt, zöldséget, csirkemellt, tojást, alacsony kalóriás joghurtot, teljes kiőrlésű kekszek, puffasztott rizs stb. És 3liter folyadékot is megiszok, főleg vizet illetve teát.

Minden nap futok. Most nyáron, hogy jobban ráérek legtöbbször 2x is egy nap. Így összesen kb. 2 és fél órát futok naponta.


Az a problémám, hogy úgy érzem nem ehetek meg olyan ételeket amiket mások simán megengednek maguknak. Én is kívánom az édességet -persze mértékkel-, de nagyon szívesen megennék néha valami pékárut, fagylaltot, csokit stb. Egyfolytában csak az pereg le a szemem előtt, hogy mennyi kalória van bennük, és hogy nem éri meg megenni, hogy megbánnám.


Mit tegyek, hogy küzdhetném le ezt az érzést magamban?


2012. júl. 25. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsit átmentél táplálkozási zavarba, na ez sem jó, csak ideges leszel tőle és nem tudsz örülni az eredménynek.
2012. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Egyél amit csak megkívánsz, ha mértékletes vagy, sportolsz és mondjuk nem este falsz fel egy nagy tábla csokit, nem fog rád rakódni!

Amit a szervezet megkíván, meg kell neki adni! És ha ilyen kis okosan és céltudatosan bánsz a testeddel, hogy sportolsz,odafigyelve táplálkozol, ennyit megérdemelsz! :)

2012. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Julie S ***** válasza:

Én 28 éves vagyok, 173cm és 56-58kg. Fél év alatt fogytam le 78 kilóról "lightosabb" paleolit étrenddel. Azóta is ezt tartom, csak most már szigorúbban, azaz abszolút semmi gluténtartalmú, és semmi tejtermék, néha egy kevés sajton kívül. Lassan három éve lesz, hogy belefogtam... eleinte rettentő vékonynak tűntem, utána azért kijött, hogy hol maradt még mindig felesleges zsír rajtam. Aztán rendszeres, de könnyű és kevés edzéssel mostanra kezd olyan alakom lenni, hogy néha magam is rácsodálkozom. Megvannak azok az ételek, amiket ehetek a sok vacak pékáru helyett, nassolok, ha kedvem tartja, csak már egész mást, mint ezelőtt. Mindenki látja, hogy mennyit bezabálok ezekből, ha olyan kedvem van (és ilyen elég gyakran előfordul) és azt is látják, hogy büntetlenül tehetem. :) És soha nem számoltam semmilyen kalóriát és nem érzem, hogy bármiről is lemaradnék azzal, hogy bizonyos ételeket nem eszem, sőt... ettől kaptam vissza a régi testem és egy olyan erőnlétet, amim talán sosem volt azelőtt. És elsősorban az egészségemért mondtam le az "átlagos táplálkozásról", nem a fogyásért. Az csak jött vele. És a pozitív tapasztalatok után eszemben sincs még egyszer ugyanabba a sz*rba visszacsúszni, amiből kikecmeregtem. Pedig még vannak is, akik szívesen visszarántanának bele olyan címszó alatt, hogy az egészségemért aggódnak (mert 3 év alatt sem bírták még feldolgozni a hirtelen fogyásomat).


És mindezt csak azért írtam le neked, hogy láss egy ilyen hozzáállást is a dologhoz. :)

2012. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és azt, hogy ilyen pozitívak, megértőek vagytok velem!


Kedves utolsó! Arra lennék kíváncsi, hogy miféle nassokat eszel büntetlenül? :)

2012. júl. 28. 20:14
 5/8 anonim válasza:
én is ugyanígy vagyok vele :( Tegnap például megettem egy szelet májkrémes kenyeret sajttal, de utána olyan lelkifurdalásom volt, hogy már azon gondolkoztam, hogy megpróbálom kihányni...
2012. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennyit értünk el társadalmi szinten, a lélekben egészséges de kissé elhízott emberekből csináltunk egy testileg egészséges lelki roncsokat, akik nemhogy boldogok lennének az elért eredménytől, de állandó bűntudatban élnek, micsoda eredmény.
2012. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Julie S ***** válasza:

#6-nak:

A vékonyság nem jelent egyben egészséget is. A "kissé elhízottság" meg aztán végképp nem. Lélekben pedig nagyon nehéz úgy egészségesnek lenni, ha valaki testileg sem az.


Kérdezőnek:

Étcsokit (min. 70%-os, de inkább 80% és afölött, de ebből nem megy sok, mert nekem "tömény"), aszalt gyümölcsöket, gyümölcssalátát kókuszreszelékkel és mazsolával (olykor mézzel), mandulát, pisztáciát.

Ezeken kívül néha tojásból, kókuszreszelékből (és darált mandulából és/vagy dióból) dobok össze sütifélét, amibe teszek mazsolát, vagy egyéb aszalt gyümölcsöt - megy bele még szódabikarbóna sütőpor helyett, méz és stevia (édesítésnek, de kevés méz, több stevia arányban), meg fahéj, kakaópor (nem instant!) meg ilyesmik... mikor mi jut eszembe.

Illetve szoktam még tojást és banánt együtt serpenyőben megsütni, szintén mézzel és steviával édesítve, fahéjjal megszórva. Szóval ilyesmiket szoktam nassolni.

De természetesen csak azért ehetem annyira büntetlenül ezeket, mert egyébként is olyan az étrendem, hogy nincs miért aggódnom.

2012. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokkal boldogabb életed lesz, ha nem azon aggódsz, van e rajtad pár kiló felesleg, az egészséges élet nem 6% testzsírnél és szálkás izomzatnál kezdődik, kicsit átestünk a ló másik oldalára, ennek sincs sok értelme. Jól néz ki, de nem tud neki örülni, az evés öröme egy ember életében ugyanolyan fontos.
2012. júl. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!