Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az igaz, hogy testépítőknek...

Az igaz, hogy testépítőknek nem javasolt a tej?

Figyelt kérdés
Azt mondják azért, mert sok benne a zsír és kevés a fehérje.. na már most 100g-ban van 2,9-g fehérje...én megiszok egy nap egy zacskó ( 1 liter ) tejet, ami 29 g fehérjét jelent, ami szerintem nem kevés, hiszen egy kezdő testépítőnek 150g kell! Ha viszont a zsír miatt nem kellene szedni akkor viszont javasolnátok nekem a további tej fogyasztást, mert én valamiért ( gondolom genetika ) nem bírok elhízni, míg nem edzettem és csak zabáltam össze-vissza akkor is kockás hasam volt, azért iszok tejet mert olcsó, finom és még fehérje is van benne, szóval akkor maradhat a tej szerintetek?
2012. jún. 15. 18:08
 1/10 anonim válasza:

Tejcukor miatt nem ajánlatos tejet inni.

Napi 1 liter (bolti) tejtől hosszú távon akár tejérzékeny is lehetsz!


A tejgyrtás során tej zsír részét már nem az eredeti tejzsír adja hanem a hozzáadott állati zsíradék. Magyarul könnyen lehet, hogy az 1,5% zsírtartalom "sovány" disznózsírból van!


Számolj utána 1liter tej állításod szerint 29 fehérjét tartalmaz. Ára:130ft (legolcsóbban)


1kg csikremell 1300ft (akcióban tacskó áruházban 1000ft is lehet de számoljunk 1300forinttal)

1kg/1300ft

100g/130ft

Tartalma 25g fehérjét és 1g zsírt és 1g ch-t.


Na megéri tejet inni?

2012. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A csirke mell jobban megéri, ez tény, de tejből mindig van otthon sok, de akkor ez a fehérje olyan mintha nem is lenne, nem ér semmit még nagy mennyiségben sem?
2012. jún. 15. 18:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, és mi a helyzet a túróval? :)
2012. jún. 15. 18:45
 4/10 anonim válasza:

Azért nem ér sokat mert túl sok tejcukor vann benne így zsírosít (ami az elején fel se tűni de szálásításkor sokkal több fog lemenni rólad mintha "tiszta" testépítő élelmiszerekkel tápláloznál.


Sovány túró tökéletes (főleg ha házi) de egyébként is...lassan felszívódó fehérjét tartalmaz amit lefekvés előtt ajánalatos fogyasztani hogy az alvás során is pótolja a fehérjét.

2012. jún. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos csak félzsíros túrót tudok beszerezni, de nincs ráírva a fehérjetartalma, ált edzés után abból 250 g otszem de van hogy csak 125-175 öt, ez megfelel? és általában a reggelim 2-3 főtt tojás csirekemell sonkábal és paradicsommal ill 1 szelet kenyérrel vagy barnakenyérrel de van h 2 szelet és sok rizst fogyasztok kukoricával
2012. jún. 15. 18:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Az köszönöm, hogy leírtad, hogy zsírosít, de így is 60 kiló vagyok ami tiszta gizda, úgy h egész nap tömöm magam, szóval én ilyne vékony vagyok, nemhiszem, hogy a zsírosodástól tartanom kellene :)
2012. jún. 15. 18:56
 7/10 anonim válasza:

100g félzsíros tehéntúró tartalmaz 16-17g lassan felszívódó fehérjét és 7g zsírt.

Edzés után nem javaslom mert edzés utánra gyorsan felszívodó fehérje/szénhidrát kellene.

A helyedben edzés előtt 2órával enném meg és edzés után mindenképp megpóbálnék valami sovány húst/halat +rizs/krumpli/lencsét enni.

Zöldségből 3-500g kellene egy nap.

2012. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Akkor ha megkérhetlek még azt leírnád, hogy mikor ennéd és melyiket az alábbi ételek közül? ( ezek állnak csak a rendelkezésemre)

csirkemell sonka, tojás, félzsíros túró, tej,rizs,krumpli,sajt, + zöldség/gyümölcs

2012. jún. 15. 19:05
 9/10 anonim válasza:

csirkemell sonka, tojás, félzsíros túró, tej,rizs,krumpli,sajt, + zöldség/gyümölcs


Túrót 2felé osztva reggel-este.

Tejet (bár nem ajánlom) de bármikor és ne egyszerre 2óránként 1pohát

csirkemell sonka+tojás+krumpli edzés után

Rizs reggelire tojással.és edzés előtt

Zöldség egész nap mehet reggeli/edzés után mindíg


Próbáld úgy kilalakítani az étrendedet hogy napi 6x egyél.

Nézz a neten kalóriatáblázatokat és ha találsz olyan ételt a listán aminek jó a fehérje/szénhidrát/zsír arányai és szokott lenni otthon akkor abból egyél sokat.


Sajtot egyáltalán ne egyél (most nincs kedvem kifejteni de nem a zsírtól fogsz hízni hanem a szénhidráttól)

2012. jún. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Wooow... ez aztán a leírás, köszönöm szépen! :)
2012. jún. 15. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!