Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van rá mód, hogy valahogy...

Van rá mód, hogy valahogy mégis hízzak?

Figyelt kérdés

Egyből a közepébe vágok: 178 centi vagyok, és 50 kg, ami tudom, kritikán aluli. A helyzet az, hogy hét évig karatéztam, majd összesen egy -de lehet megvolt másfél- évig kondiztam, edzőteremben, azt követően pedig itthon, rendesen edzéstervvel. Ez idő alatt igyekeztem a testépítő honlapon leírtakhoz hasonló étrendet kialakítani, és amúgy is rengeteget eszem, de mégsem lettem sem izmosabb, sem súlyosabb. Végül orvoshoz is elmentem, ott teljes laborra küldtek, ahol még pajzsmirigyet is vizsgáltak, de csak annyit állapítottak meg, hogy teljesen egészséges vagyok.

Most sajnos suli miatt nem igazán volt lehetőségem eddzeni, meg igazság szerint nem is nagyon merek már, mert félek, hogy talán még soványabb leszek.

A legnagyobb súlyom 53 kg volt, de ez is lement egy jó kis gyomor rontás alkalmával, így most 50 és 51 kg között tengődök. (50 alá nem megy, de 51 fölé sem, bármennyit is eszem.)

Mindezen információk ismeretében, van rá lehetőség, hogy mégis felszedjek pár kilót (én már + 5 kg-nak is örülnék)?. Valami speciális edzésterv, különleges étrenddel, esetleg használható testtömegnövelő (por?), vagy bármi?


Ui. Annak a részének örülök, hogy bármennyit ehetek, nem hízok, de ez a kóros soványság túl nagy ár, ezen áldásért cserébe.


19/F


2012. máj. 28. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Én futnék még egy kört az orvosoknál, nem hiszem el, hogy bármennyit eszel és nem tudsz hízni, ha egészséges vagy.

Amúgy leírnád, hogy mennyi az a "bármennyi", amit egy nap alatt megeszel? Kíváncsi lennék a mennyiségre és az összetételre.

2012. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hello!


Én is ebben a cipőben járok. Rendkívül sovány vagyok és nem igazán örülök ennek, de nem tudok meghízni. 177-178 cm lehetek én is, 53 kg vagyok. Zavar, hogy a gerincoszlopom nagyon kilátszik emiatt a soványság miatt, és a kezeimnél az erek jobban látszanak, mint másoknál. :( Járjak McDonaldsba vagy mi?:DD Sör+Chips? :D Komolyan, nem tudom! :D

2012. máj. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hű, jó kérdés. Reggelire, ha van itthon, akkor valami péksüti, vagy egy szelet kenyér, esetleg győri édes, vagy egy nagy marék keksz (hajnalban kelek, sajna nem tudok túl sokat enni ilyenkor)

Ebédre meg aztán teljesen változatosan, főleg hús ételeket, azon belül csirkét szoktam, köretnek krumpli vagy rizs (a kondizás idején sok rizst ettem hozzá, azt olvastam, az jó). Mivel hétköznap általában rendeljük, így nem tudom a mennyiségét, de teljes adag, amit a teljesen normális súlyú édesapám is eszik. Ezt nem mindig sikerül egyszerre megennem. Iskolában, ha ott eszem, szintén teljes adagot fogyasztok, az is jókora mennyiség, egy nagy púpozott tányér. Ebéd és vacsora között pedig folyamatosan csoki, keksz, ha van itthon, akkor sütemény, néha chips, nápolyi, de van, hogy csinálok egy- kettő szendvicset (ha teli eszem is magam, elég hamar megéhezem újra). Vacsorára felvágottat, szalonnát (szóval ami éppen van otthon), kenyérrel vagy zsömlével, de van hogy főtt ételt, pl. tojásrántotta. Vacsi után is még rájárok a konyhára "csemegézni" és van, hogy még este is megeszek egy-két szendvicset. Hébe hóba megeszek egy almát is napközben, vagy ha van, akkor sok banánt, vagy egyéb gyümölcsöt.

Hétvégente pedig tényleg nagyon változatosan, hús és tészta féléket is, zöldséggel kiegészítve, néha főzeléket.

2012. máj. 28. 23:04
 4/5 anonim válasza:

Szerintem kicsit túlműködhet az anyagcseréd, én 15vook és 62 kg. Gondolom a pajzsmirigy túlműködést vizsgálhattak.

Nem tapasztalod magadon ezeket:

idegesség,hajhullás,izzadás,magas pulzus,túlpörgés esetleg?

2012. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hmm, akkor passz, ha egészséges vagy. Tényleg nem eszel keveset. Esetleg még valamiféle táplálékallergiát érdemes lenne megnézetni, bár úgy tudom, hogy annak más tünetei is lennének. De mi van, ha nálad nincs? Gluténérzékenyek szoktak csonttá soványodni, igaz, náluk hasmenéssel is jár a betegség.
2012. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!