Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vércukor értékem normális?

A vércukor értékem normális?

Figyelt kérdés
Egymást követő 3 nap reggel éhgyomorra mértem, az itthoni vércukor mérővel! 1. nap 5,8 2. nap 5.0 3. nap 5.2 Nem tudom ezek beleférnek-e a "normális"-ba. 22/F vagyok, vékony testalkatú.....
2012. máj. 24. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
teljesen normális.
2012. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod e miatt.

Amikor eszel utána is mérd meg.Aztán kiderül.Mert ha eszel akkor feljebb fog menni.Ez az érték majd megmutatja.

Egyébként aki "cukros" annak 5,6 felett szokott lenni

2012. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most is megmértem gyorsan 1 órával ezelőtt ebédeltem kb. és 6.3-at mértem! Akkor most baj van?
2012. máj. 24. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fontos tudnivaló, hogy a vércukor normál értéke éhgyomri állapotban 4,0 - 5,0 mmol/l körüli, de mindenképpen 6,0 mmol/l alatt van. Étkezések után a vércukorszint átmenetileg megemelkedik, de egészséges egyénben két órával az étkezés után 7,8 mmol/l alatt kell, hogy maradjon. Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha az éhgyomri vércukor értéke 7,0 mmol/l, vagy e feletti, az étkezések után két órás mérték pedig 11,1 mmol/l, vagy ennél magasabb. A vizeletben normális körülmények között cukor nem mutatható ki, cukorbetegségben viszont megjelenhet.


A jelenleg érvényes meghatározás szerint cukorbetegség akkor áll fenn, ha az éhgyomri vércukorérték ismételten 7,0 mmol/l vagy magasabb, és/vagy a cukorterhelés során a 120 perccel későbbi érték 11,1 mmol/l vagy magasabb. Ha az éhgyomorra mért vércukor 6,1 - 6,9 között van, azt károsodott éhomi vércukorértéknek nevezzük. Ha a cukorterhelés során a 120 perces érték 7,8 - 11,1 mmol/l között van, az a csökkent cukortolerancia. Ez a két eltérés még nem azonos a cukorbetegséggel, bár már fokozott érrendszeri rizikót jelentenek. Az ilyenkor bevezetett életmódváltozások hatására még van esély a cukorháztartás normalizálódására. Életmódrendszerünk kutatásai kimutatták, hogy szénhidrátszegény diétával sikeresen visszafordítható, visszaállítható a normál vércukorszint,


A cukorbetegség az orvostudomány mai állása szerint gyógyíthatatlan betegség, amelyben a szervezet nem tudja a táplálékból nyert szőlőcukrot (glükózt) hasznosítható energiává alakítani. Életmódrendszerünk kutatásai kimutatták, hogy szénhidrátszegény diétával sikeresen visszafordítható, visszaállítható a normál vércukorszint,

Sejtjeink működéséhez energiára van szükség, melyet szervezetünk a szőlőcukor "elégetéséből" állít elő. Táplálkozás után megemelkedik a vércukorszint, és ez a hasnyálmirigyet fokozott inzulin elválasztásra serkenti. A termelődő inzulin segíti a sejtek szőlőcukor felvételét és raktározását, ezzel optimalizálva a vércukorszintet. A szőlőcukor sejtekbe való felvétele és raktározása az inzulin nevű hormon feladata. Az inzulin a hasnyálmirigy által termelt hormon, mely a normális vércukorszint szabályozásáért felelős.

Cukorbetegség akkor alakul ki mikor a hasnyálmirigy által termelt inzulin elégtelensége inzulinhiányt, a sejtek érzéketlensége inzulinrezisztenciát okoz, ezáltal kórosan magas cukorszint alakul ki a vérben és a vizeletben. Ilyenkor ugyanakkora inzulinhatás eléréséhez magasabb inzulinszintre van szükség.

Cukorbetegségben a szervezet egyes sejtjei nem képesek a vérből a szőlőcukrot felvenni, így éheznek, különböző panaszokat és működési rendellenességet okozva. A vérből a szőlőcukor a vizelettel kiürül, sok vizet vive magával.

Kezeletlen esetben a betegségnek hosszútávon az egész szervezetre kiható szövődményei alakulhatnak ki, de gondos életmód és táplálkozási szokásokkal és folyamatos kezelés mellett ezek minimálisra csökkenthetők.

2012. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyi ökörséget írnak a népek. Figyi: mivel rákbeteg vagyok leírom ez hogyan megy, ugyanis rengeteget járok vérvételre stb...


Éhgyomri vércukor maximuma 6,1

Étkezés után 2 órával maximum 7,8 lehet.

Ennyi a lényeg. Ha egyszer magasabb az semmit sem jelent, csak ha rendszeresen magas az éhgyomri és a napközbeni is akkor van gáz.

2012. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Apropó: de te sem vagy semmi, hogy ennyit nem tudsz kiguglizni...
2012. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én nézegettem google-ban a normál értékeket, és kicsit be vagyok parázva, mert volt egy hasi műtétem, ami érintette a hasnyálmirigyemet, és azelőtt ennél alacsonyabbakat mértem. Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 24. 15:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Így más a dolog, nem akartalak megsérteni, de ezt igazán elmondhattad volna előbb is. :) De szerintem akkor sincs baj.
2012. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!