Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki ivott már levendula teát?

Ki ivott már levendula teát?

Figyelt kérdés
Volt valami hatása, vagy csak mese az egész?
2012. febr. 1. 09:57
 1/3 anonim válasza:
Én most kezdtem el egy hete, az tény, hogy nyugodtabb vagyok, meg jobban is alszom, de hogy annak köszönhető -e, azt nem tudom... Az viszont biztos, hogy nem veszek még egyszer, mert akárhogy ízesítem, számomra borzalmas egy íze van...
2012. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MagyarProvence válasza:

Ha lehet, saját magad készítsd el levendulavirágból a teát. Úgy biztosan finom lesz az íze!!

Vagyis egy csésze aljára morzsoltból egy teáskanál virág elég, rá kell önteni forró vizet, állni hagyni legalább 10-15 percet. Utána öntsd le a virágról a vizet és ízesítsd mézzel és citromlével (lehetőleg igazi citromból). Egészen biztosan finom lesz. (megjegyzem, citromot már a hülőben lévő vízbe tedd, mert a C vitamin lebomlik a forró vízben és hiába teszed bele...) mézet sem a 100 fokos vízbe tedd!!

És hogy mire jó?

A levendulavirágból készített gyógytea nyugtalanság, alvási problémák, idegfeszültség, migrén kezelésére alkalmazható. Epetermelést fokozó, emésztést elősegítő, görcsoldó, szélhajtó, vizeletürítést elősegítő hatással is rendelkezik. Külsőleg reuma, ideggyulladás kezelésére használható. (Ez azt jelenti, hogy vattát belemártogatsz a hülő levendulateába, és azt ráteszed a reumás testrészre. Vagy ha nagyobb felületen kell, akkor törülközőt mártogass bele...)

További tudnivalók:

[link]

2012. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

11:23


Köszönöm a válaszát, méz és citrom nélkül iszom.

Eléggé rossz az ize, de majd teszek bele a leirtakból.

2012. febr. 20. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!