Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a teát nem kifőzöm csak...

Ha a teát nem kifőzöm csak megeszem?

Figyelt kérdés

Manapság az energiaital hódít nagy teret, de mint köztudott, egészségtelen, régebben a kávé, de mint tudjuk, mivel a koffein a gyomorban fejti ki hatását ezért egészségtelenebb mint a tea, a tea ugyanis a bélrendszerben fejti ki hatását, ami azt eredményezi hogy egészségesebb, de később hat.

- De az igazi kérdés az lenne, lehet-e valami bajom, ha a teát kibontom a filterből, és csak vízzel lenyelem?


2011. aug. 29. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Használni biztosan nem fog. Vagy nem oldódik ki a hatóanyag, vagy az oldódik ki aminek nem kellene pl. a csersav. Nem véletlenül van a használati utasítás, egyiket főzni kell, másikat csak forrázni, harmadikat csak hideg vízben kiáztatni.
2011. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt azért kétlem hogy nem oldódik ki belőle a szükséges koffein, több helyen is írták, hogy a teában rejlő koffein a bélben szívódik fel, továbbá a gyomor szinte mindent felold, így a tealevelet igencsak könnyedén. Főleg ha a meleg víz is könnyedén képes rá, mennyivel inkább a gyomor és esetlegesen a bélnedvek. Továbbá a bélben való felszívódás esetén az intenzitás magasabb. Arról nem is beszélve hogy az %-sok százalékos csokoládéból is simán kioldja a koffeint
2011. aug. 29. 14:41
 3/11 A kérdező kommentje:
A használati utasítás csak a szokásos dolgokat illusztrálja, nyilván senki nem gondolja hogy ilyen célra vennék a teát
2011. aug. 29. 14:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Annyit írtál csak, hogy "a teát", márpedig az bármilyen lehet, ezért írtam én is általánosságban, nem konkrétan koffeinre vonatkoztatva.
2011. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Most, hogy a félreértésünk tisztázódott, érdekelne miért akarsz inkább füvet rágni, minthogy élveznéd a teázás önmagában is kellemes élményét.
2011. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Primabalerina, szó sincs rágásról, csak nyelvre rá, + pohár víz, és lenyelni, bár vele öblögetni is egészséges lenne szájhigiéniát illetően, plusz így nem színezi a fogakat, és az a sok cukor sem kell hozzá
2011. aug. 29. 16:23
 7/11 A kérdező kommentje:
plusz a tea elkészítéshez idő kell, elfogyasztásához nyugalom, nekem pedig egyikből sem jutott ki sok...
2011. aug. 29. 16:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig már a jó öreg Hoffynk is megmondta: Lazítani tudni kell. Ettől függetlenül van abban ráció amiket írtál. Azt hiszem ki is próbálom.
2011. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Primabalerina, örülök hogy valakinek adtam egy jó tippet, ha van kedved, esetleg majd írd le, mi a véleményed.

Én személy szerint fekete teából (filteres) egy filtert vettem elő, leszakítottam a tetejét, ráöntöttem a nyelvemre, aztán mehetett a víz (mint a tablettát vagy gyógyszert). Eleinte mondjuk nem volt tökéletes, szétmosta a számban és a szájpadlásomra ragadt a teaszemcse, de többszöri próbálkozásra már egyből ment le a torkomon.

Egyébként még hozzátenném, hogy ha áztatod a teát, akkor valószínűleg még a filter ragasztóanyagát is belemosod amit nem lehet tudni milyen káros hatással van.

2011. aug. 29. 18:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Így igaz. Egyébként sem szoktam filtereset venni, nem tudom az okát, de az mindég gyengébb minőség a saját fajtáján belül. Lehet, hogy a feldolgozási törmeléket teszik bele?Főleg a gyógyteáknál tapasztalom ezt, bár azoknál feltűnőbb, ha nem annyira hatásos, mint kellene.
2011. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!