Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » írjon nekem valaki néhány...

írjon nekem valaki néhány laktatóbb receptet a 160gr szénhidrát diétára?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Receptet sajnos nem tudok írni, de kezdj el olyan ételeket enni, amiben sok a fehérje. A fehérje nagyon el tudja telíteni a gyomrot. Pl sült csirkemell zöldséggel.
2011. júl. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyeztess dietetikussal! Főleg, ha gondod van.

Én majd éhenhaltam a diéta alatt, nagyon szenvedtem, sok jót nem tudok mondani...

(nekem az vált be, bár ezt sem szabad, hogy délben keltem, így estig nagyjából be tudtam osztani a 160 grot)

2011. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt a diétát kell tartanom. Voltam a Mansmentisben 2 alkalmas diétás oktatáson, javaslom neked is. Inzulinrezisztenciád van?
2011. júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztenciám miatt nekem is ezt kell tartanom.


Pl.


7 óra, reggeli

csak lassan oldódó CH legyen, kb. 25 gr:

fél szelet barna kenyér/vagy abonettből 4-5 bármennyi sovány felvágottal, sajttal, zöldségekkel


10 óra, tízórai:

10 gr lassan, 10 gr gyorsan oldódó CH:

2 dl kefir/ natur joghurt/tej és 3-4 szem Korpovit keksz, vagy 2-3 abonett szelet, vagy 3-4 evőkanál búzakorpa v. egyéb korpák, pelyhek


13 óra, ebéd


(ez kb 50-60 gr CH kell legyen, 30 lassan, 20 gyorsan oldódó CH): 2 szelet rántott sajt 15 dkg sült krumplival, bármennyi zöldséggel

vagy

Gyros tál zöldségekkel, ez szinte semmi CH-t nem tartalmaz, ez előtt ehetsz akár gulyás levest is.(abban viszont van bőven)

Székelykáposzta: laktató, de szinte CH-mentes, kérdés, hogy raknak-e bele rizst? Ha csak ez az ebéded, nyugodtan megehetsz hozzá 2-3 szelet barna kenyeret is.


16 óra, uzsonna,

csak gyorsan oldódó Ch20 gr:

gyümölcs, vagy tejtermék (én ilyenkor 1 almát és egy fél narancsot eszek meg, apró cikkekre vágva, szépen tálalva, hogy soknak tűnjön.


19 óra, vacsi: 20 lassú, 15 gyors CH:szendvics sok zöldséggel, felvágottal, sajttal és akár egy pohár tejjel!kefirrel/natúr joghurttal

22 óra 10 gr lassú CH

2011. júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó hszóló vagyok, még annyit, hogy én nem hogy éhen haltam, hanem 2-3 nap koplalásérzés után olyan teltségérzetem lett, hogy alig bírtam 6x enni egy nap. PCOS miatt előzetesen 20 kiló fölöslegem lett, Merckforminnal és ezzel a 3 óránkénti evéssel másfél hónap alatt 15 kilót fogytam. Mellékesen azóta szültem is, a PCOS és IR miatt elvileg nem lehetett volna... de a diéta bevált.
2011. júl. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia!


Én a terhességem alatt 150 g Ch diétán voltam az inzulin mellett. Soha nem ettem magam degeszre, de éhes sem voltam soha.

A napi CH elosztás a következő volt:

reggeli 30 g- 10g gyors, 20g lassú felszívódású

tízórai 20 g- 10g gyors, 10g lassú felszívódású (pl gyümi vagy joghurt keksszel)

ebéd 50g

uzsonna 20g - csak gyors felszívódású (én ilyenkor mindig gyümit ettem)

vacsi 30g- 10g gyors, 20g lassú felszívódású


Kicsit macerás, de mérj ki magadnak a ch tábázat alapján pl rizst, tésztát vagy nokedlihez alapanyagokat és főzd meg. Ezt egyszer kell megcsinálni és utána látod majd, mennyit ehetsz meg. Amikor először csináltam így nokedlit a csirkepörihez, meg sem bírtam enni.

Kenyérből általában toast kenyeret ettem, mert azzal könnyű számolni. 1 szelet kb 10 g CH.


Azt még figyeld meg, hogy reagál a teljes kiörlésű dolgokra a szervezeted. Nekem pl ezek sokkal jobban megemelték a cukrom, így nem is ettem őket.

2011. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat,nagyon sokat segítettetek.
2011. júl. 3. 16:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Az arányokra nagyon figyelj:a napi energiabevitel 50% szénhidrát 30%zsír 20% fehérje legyen!Nem jó a húst hússal meg sajt diéta,tehát nem jó módszer ha a kevés szénhidrátot tartalmazó ételeket eszel,hanem ugyanúgy kell étkezni mint korábban,csak arányosan kevesebbet enni.
2011. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kolbász, szalonna
2011. júl. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!