Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 3-5liter víz az túlzás?

Napi 3-5liter víz az túlzás?

Figyelt kérdés
Lehet belöle valami probléma? a vesekö akkor keletkezik ha az ember tul sokat vagy akkor ha tul keveset iszik?
2011. jún. 17. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy túlzás. Vesekő akkor jelentkezik, ha túl keveset iszol (logikus, nem tud megfelelően kimosódni a vese) illetve ha magas kalciumtartalmút iszol (pl tej)
2011. jún. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, túlzás. Lehet belőle probléma. Megterheli a veséket. (Ugyanannyira káros persze a kevés víz is.) + Felborul a nátriumháztartás.


Miért iszol ennyit? Ha azért, mert szomjas vagy, akkor doki, mert ez lehet pl. a cukorbetegség jele.

2011. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem túlzás egyáltalán. Sőt, 20kg-onként 1 liter víz kell, így nyáron kicsit több is lehet. Tehát 3 liter már egy 60 kilósnál le kell menjen egy nap. Persze ezt az emberek 99%a nem tudja, de olyan ez mint a kresz.. attól még van, hogy nem tudod :)
2011. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

*illetve ha magas kalciumtartalmút iszol (pl tej)


Ez meg egy baromság. Szerinted a kalciumos pezsgőtablettában mennyi kalcium van? Ha igaz lenne, amit írsz, az életemet kockáztatnám egy ilyennel.

És mi van azokkal, akiknek csontritkulása van, mert kevés kalciumot fogyasztottak életükben, de vesekövük is van?

2011. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy egy normál testsúlyú embernek kb. 2-2,5 l vízre van szüksége. 5 literre semmiképp.


Ha nagyon pontos akarok lenni, akkor 30 ml testsúlykilogramonként a vízszükséglet. (Ehhez jön még a leves, az egyéb folyadékok, amik "becsúsznak" napközben, 1 pohár tea, esetleg üdítő.)

2011. jún. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A vesekő a folyadékmennyiségtől független. Viszont ha volt már vagy hajlamos vagy rá, akkor külön fontos, hogy sokat igyál, így még vesehomok formájában kimosódik. Doki mondta, húgom a héten hoztuk haza a kórházból, ahol kioperálták a kövét :(

Mondjuk én 5 liter vizet nem tudnék meginni, de 3 liter az minimum kell. Egyébként megvan az az előnye is, hogy kevésbé ráncosodsz, mert hidratálja a bőrt (sokkal jobban, mint a különféle krémek, mert belülről teszi).

Viszont ha ásványvizet iszol, akkor figyeld az összetételét, olyat válassz, amivel nem viszel be túl sokat valamiből.

2011. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyáron szerintem semennyi folyadék sem túlzás. Én ilyenkor egy métert nem megyek úgy, hogy ne lenne nálam folyadék és állandóan kortyolgatom.

Ha nem mozogsz semmit, sajnos ilyenkor akkor is izzadsz.

A szervezetednek szüksége van jó sok folyadékra.

2011. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2011. jún. 17. 12:15
 9/11 anonim válasza:
Állítólag 2 3 liter lenne normális de én 5 8 litert is megiszok,ezért elmentem orvoshoz h nincs-e valami bajom és semmi.
2011. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Egyáltalán nem sok :D Jay Cutler pl. napi 11 litert iszik :D bár ő egy icipicit nagyobb az átlag embernél :D:D
2011. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!