Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » MIért van az hogy alig eszek,...

MIért van az hogy alig eszek, de mégis naponta többször elmegyek nagy WC-zni?

Figyelt kérdés

A napi adagom az 1x meleg kaja (leginkább este) és egész nap csak szendvicsek meg péksütik. Suliba járok és a suliba nem tudok ebédelni, időm sincs.

Kb 3 hete szedek Supradyn vitaminokat, mert eddig sokat betegeskedtem. lehet a vitaminok miatt?

Naponta van hogy 2x is elkell mennem és elég sok jön, pedig alig eszek. akkor mi jön ki belőlem??


2009. márc. 13. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is van ilyen, szerintem neked gyors az anyagcseréd! A testvérem is naponta 2 x 3x nagy Wc-zik és az orvos szerint normális.
2009. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
egy meleg kaja plusz szendvics, plusz péksüti? szerinted ez "alig"?
2009. márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Más is jár suliba,meg dolgozni mégis megoldja a napi 3x-i kaját, nagyjából fix időkben.

Este szerintem nem kellene meleg kaja, hanem ebédre.

A székelés "normája" heti 3 és napi 3 között van.

A bevitellel arányos MINDIG A KIHOZATAL.

2009. márc. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

A nővérem hasonló természetű, csak súlyosabb tünetekben szenved - megpróbálok Neked segíteni mindaz alapján, amit eddig megtudtunk az ilyen bajokról.


A napi több wc akkor nem probléma, ha mindig is így volt, és más panaszod nincs - pl. hasi görcs, tehát ha ettől eltekintve jól érzed magad. Általában az emberek egyszer mennek, ugye ez így kényelmes is, megértelek, hogy zavar a több. De az orvosok tényleg azt mondják, hogy heti 3 és napi 3 közt bármi normális, ha a betegnek panasza nincs.


A vitamin ilyet nem okoz.


Viszont ha hirtelen állt be a változás a wc-szokásokban, és más tüneteid is vannak (pl. hasfájás) akkor szedj probiotikumokat (pl. ProGastro), és egyél probiotikus joghurtot - a bélflóra felborulása okoz ilyen tüneteket, és a ProGastro vagy Protexin szedése ezen segít. (Bajod nem lesz tőle, ha nem ez áll a tüneteid hátterében, akkor se.)

Sok szénhidrátot eszel, ez okozhat ún. kontaminált vékonybél-szindrómát. Gasztroenterológián, ahova háziorvos ad beutalót, ezt egy sima vizsgálattal meg tudják nézni, és ha pozitív, kapsz rá antibiotikumot, simán ki lehet kezelni. (Nem fáj, innod kell valamit, majd fújnod egy kis gépbe.)

Addig is próbálj kevesebb szénhidrátot enni, - az orvos is ezt fogja mondani - inkább húst,zöldséget, gyümölcsöt, és nézd meg, hogy javulsz-e. (Ettől nem lesz najod egyébként sem.)

Esetleg még tejérzékenységről lehet szó - iktasd ki a tejtartalmú dolgokat, és figyeld meg, nem-e jobb!

Sok cukor, élesztős étel miatt állhat a háttérben candida fertőzés is, ezt is gasztroenterológián nézik meg. Figyeld meg, jobban leszel-e, ha nem eszel sok élesztős, kelt, cukros dolgot.


Ne egyél rendszertelenül, én úgy gondolom, az étrended egyértelműen felelős lehet, hogy ilyen panaszaid vannak! Ne várd meg, míg romlik a helyzet, most változtass! (Ne juss oda, mint a nővérem... :( aki már sehova nem tud menni a görcsöktől és az egész napi több wc-zéstől.)

Minél régebb óta áll fenn egy ilyen probléma, annál nehezebb kezelni, nagyon kívánom Neked, hogy kapd el és vedd kontroll alá az elején!!!


Tessék rendesen reggelizni, egészséges ételeket (pl. joghurtot, müzlit, abonettet laktózmentes sajttal, sovány felvágottal), ebédelj! (levest, és húst de ne tésztával, hanem zöldséggel) - ne mondj kifogásokat, az egészséged, az ÉLETMINŐSÉGED fontosabb mindennél!!!!!! - és vacsorára ne "zabálj be".

A kelt ételek, péksütik, kifőtt tészta, friss kenyér a legszarabbak ebből a szempontból, ilyesmit próbálj 3 hónapig nem enni, utána is csak max. hetente egyszer!

Remélem, tudtam segíteni!

2009. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Legtöbbször délután és este kell elmennem. Amikor elkezdtem szedni a vitaminokat akkor kezdődött ez az egész. Hasam nem fáj, semmilyen tünetet nem észlelek, viszont mielött ez "kialakult" volt egy vírusom ami 2 hétig tartott és elég erős gyomor és bél görcsöt okozott + hasmenés, hányás. :S
2009. márc. 13. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Értem. Fertőzés, hasmenés simán felboríthatja a bélflórát - pláne javaslom, szedj Progastrót, Protexint vagy Normaflore-t. És amit az étkezési szokásaidról mondtam, továbbra is fenntartom.

Esetleg a vitaminban ha rossz minőségű, lehet valami anyag, amire érzékeny vagy? (Bár én ezt nem hiszem.) Hagyd el pár napig a vitamint, és figyeld meg, jobb-e.

2009. márc. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nekem semmi bajom ezzel az egésszel, mert eddig alig tudtam elmenni WC-re, 3-4 naponta tudtam csak mostmeg minden nap többször is és kicsit furcsának tartottam hogy hogy változtam meg ilyen hirtelen. pedig ugyanazt eszem amit ezelött, nem változtattam semmit. meg kiváncsi voltam hogy mi az a sok ami kijön belőlem.
2009. márc. 13. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!