Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy egy cca 100...

Lehetséges, hogy egy cca 100 kilós, és 150 centis nőnek folyton hasmenése van?

Figyelt kérdés
Szerintem hashajtót szed, évek óta " panaszkodik" hogy mindig hasmenése van. De szerintem, akkor fogyna, nem is kicsit. A kövérség maga okozhat hasmenést?
2009. márc. 9. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kövérség inkább ugyanúgy tünet, mint a hasmenés. Én ezekből legelőször igen helytelen táplálkozásra következtetnék. Ha rendesen étkezik, akkor viszont orvoshoz kéne menni, mert több éven kersztüli hasmenés messze nem normális, sőt, igazából már 1-2 hetes hasmenés se az.
2009. márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kövérsége mint tünet mellett több betegsége is lehet. Ha pl. már nincs elég epéje, akkor lehet állandó hasmenése is, hoszen a zsírokat nem tudja megemészteni a szervezete. Viszont, ha elég cukrot eszik mellé, akkor nyugodtan lehet hasmenés ellenére is kövér.

Lehet cukros is, lehet pajzsmirigy vagy mellékvesekéreg abnormális működése.

2009. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában a rossz étrend tünete a kövérség és a hasmenés így együtt. Biztosan túl sok zsíros, fűszeres ételt eszik az illető.
2009. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Epéje tuti van elég...max nem termel elég epesavat XD
2009. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet a hasnyálmirigye is rossz (ezt gasztroenterológián fájdalommentesen megvizsgálják, innia kell vmit, majd fújnia), vagy feborult bélflóra is okozhat hasmenést (egyen probiotikumot, joghurtot). Szó lehet laktózintoleranciáról is (próbáljon nem enni tejet, tejterméket).
2009. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazándiból az epe kifejezést inkább az epesavra használják, a szerv maga pedig epehólyag. Legalábbis minket egészségügyiben mindig ezzel csesztetett a tanár, hogy tudjuk meg megkülönböztetni. Nem kötekedésként írtam.
2009. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Röviden szólva nem.

Bővebben:

Akaralagosan, mert ált. hashajtót szednek, bízva abban, hogy akkor nem híznak tovább, és falhatnak bőségesen,mert azt megállni nem bírják, hogy kevesebbet egyenek.

2009. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!