Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a velemenyetek arrol, hogy...

Mi a velemenyetek arrol, hogy a furjtojast nyersen fogyasztom, a hejaval egyutt, magas kalciumtartalma miatt, persze egy kis mezzel kikeverve?

Figyelt kérdés
termeszetesen a tojast eloszor megmosom,nmielott elfogyasztanam.
2011. ápr. 11. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
miért?:-o
2011. ápr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
fújjj...
2011. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A fürjtojás a legegészségesebb és legbiztonságosabb tojás a nyersen elfogyasztható tojások közt, úgyhogy nyugodtan megeheted. 1 fürjtojás héját zúzd porrá, és joghurttal, mézzel edd meg (magát a tojást is belekeverheted, de ha csak a kalcium miatt akarod fogyasztani, akkor elég a héja, a tojást pedig felhasználhatod másra). Elég napi 1 tojás. A fürjtojás héjának fogyasztása a fogszuvasodásra és a hajhullásra is jótékony hatással van.
2011. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utolsonak...koszonom az ertelmes valaszt!
2011. ápr. 11. 12:36
 5/9 anonim ***** válasza:
az első kettő miért nem volt értelmes? én írtam a legelsőt, szerintem értelmes kérdés, kíváncsi voltam, minek eszel ilyet?
2011. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
inkabb eszek furjtojast, meg egyebb olyat, amiben tudom, h mi van(fokhagyma, almaecet,tehenturo),mint gypgyszertarbol "vitaminokat", amiben sok olyan osszetevo lehet, ami nem kellene bele...
2011. ápr. 11. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező sajnos nagyon nem vagy tisztában egy-két dologgal, a tojások(bármilyen) nyersen való elfogyasztása fertőzésveszélyt hordoz magában, a tojáshéj kalciumtartalma pedig elenyésző egy vitaminéhoz képest. A vitaminkészítményekben (nem actival meg hasonló, hanem sportolóknak készültek) semmi mellékes összetevő nincsen amitől bajod lehetne, a nyers tojásban viszont annál több, valamint a tojás héjában lévő kalcium és a tablettában levő között semmi különbség nincsen, ugyan az a vegyület.


Shepard

2011. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nyers tojás tényleg nagyon sok betegséget okozhat, függetlenül attól h milyen állat tojta.... sőt még a madár húsa is az egyik legtöbb fetrőzést horodzó húsétel ha nincs rendesen átfőzve/átsütve... de te tudod. Nem mondom h ne egyed meg ha meg akarod enni, csak figyelj oda ha esetleg rosszul érzed magad vagy valami egyből menj orvoshoz és mondd meg neki h lehet a nyers tojástól van hogy tudjon róla!
2011. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nem jó mivel a tojásba szalmonella is lehet és az nem túl jó
2011. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!