Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezeknek az alábbi dolgoknak...

Ezeknek az alábbi dolgoknak lehet köze ahhoz, hogy egy ideje evészavaraim voltak/vannak?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: az alsó lábszáram tele van lila foltokkal, már attól is megjelennek egyre jobban, ha kicsit is térdelek vagy ilyesmi, és fáj is. Illetve a kézfejemen olyan száraz a bőr, hogy szörnyen néz ki, mint egy 70 évesnek, viszket, és ugyanez a könyökömön is. Még a másik próblémám, hogy mostanában gyakran van ilyen szívdobogás-érzésem. Ezek mind lehetnek az evészavar következményei? Azért csodálom, hogy most jelentkeznek ilyen erősen, mert most egy kicsit javultabb állapotban is vagyok, most már ,,csak" hányok néha, meg hashajtózom, eddig durvább volt. Légyszi ne hurrogjatok le, tudom milyen hülye vagyok már évek óta, tisztában vagyok vele, az előbbi dolgokra vagyok kíváncsi. Köszönöm előre is.
2011. márc. 17. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:

igen ez annak a következménye.

én is voltam anorexiás.és tényleg álj le ezekkel a dolgokkal mert nagyon tönkre teszi a szervezeted.lelkileg és fizikailag is.

2011. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez a következménye annak,hogy evészavaraid vannak. ha pedig tudod,hogy hülyeség,amit csinálsz,miért folytatod? miért nem mész pszichológushoz? én 4 hónapig voltam anorexiás emetofóbia miatt, a bőröm teljesen tönkrement,a gyomrom most jött csak helyre, a lelkem szerencsére már alakul... tényleg a pszichológus és az AKARATERŐ a legnagyobb szövetségesed ilyenkor. csak azt tudom mondani,hogy menj orvoshoz,mielőtt tényleg végleg tönkretesz,és akkor nem pusztán a külsőd megy rá,hanem az egész szervezeted,onnantól meg aztán visszaút nincs,se gyereket szülni nem fogsz tudni,se normálisan élni. én ezért fordultam orvoshoz,pedig 4 hónapot és 10 kilót vett el az életemből... azért sok sikert.
2011. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok, és megpróbálok leállni, járok pszichológushoz, de néha már nem tud segíteni. Sőt pszichiáternél is voltam.
2011. márc. 17. 21:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne bizonygasd magadnak,hogy nem tud segíteni,mert tud,ha hagyod.

Mérlegelj: milyen életet akarsz magadnak? Egy olyat,amiben megvonod a testedtől-lelkedtől azt,ami jár neki? Egy olyat,amiben szenvedsz,csak azért mert nem látod magad úgy,ahogyan látnod kéne? Vagy boldog,kiegyensúlyozottat?

Hidd el,hogy segít. De ez benned dől el. Ha Te nem indulsz el,akkor ebben fogsz stagnálni. Ne makacskodj,ne fogadd el a helyzetet és ne törődj bele. Állj fel,szedd magad össze,és indulj neki,egyszer,kétszer,háromszor,ötször,százszor,ezerszer! Jó,tudom,a sok idegen kívülálló mondhat bármit... de nyilván nem viccből mondjuk. Nem az én feladatom Téged rávezetni arra,hogy amit magaddal művelsz,az egy baromság. Neked van lehetőséged arra,hogy jobb legyen,másnak nem biztos. Ne büntesd magad...hanem szedd magad össze,és nézz szembe ezzel,ha kell,keress addig segítséget,míg nem találsz.

2011. márc. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Örömmel jelentem, 2 éve gyógyult(nak mondható) vagyok! Sosem hánytatom magam, nem koplalok, nem szedek semmit már. Igaz foglalkoztat a diéta világa, talán az átlagnál jobban, de ez szerintem nálam már mindig így lesz, ez már hozzám tartozik. Ettől függetlenül nem csinálok hülyeségeket már, tudom hol a határ, igyekszem ,,rendesen" táplálkozni, sok gyümi-zöldség. Ahhoz képest ahonnét felgyógyultam, ez nagy eredmény.:)
2014. júl. 23. 00:03
 6/6 A kérdező kommentje:
És a súlyom teljesen normális, amit nehezen, de igyekszek elfogadni. De a lényeg, hogy ma már teljesen egészséges a bőröm, az egykori szárazságnak nyoma sincs, a hírtelen szédülések is megszűntek, az enyhe reflux miatt azonban még szenvedek, de kibírható, már megmaradok, azt hiszem.:) A fogaim sínylették meg a dolgot valamelyest, néhány el van kopva csúnyán, főleg a két metszőfogam, azokból darabok is törtek le.:( De messziről nem feltünő, csak ha nagyon figyelnek közelről. Hát a bulimia ilyen, de már nem teszem magammal.
2014. júl. 23. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!