Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyivel emeli, ha egyáltalán...

Mennyivel emeli, ha egyáltalán emeli a vérnyomást a kávé és az energiaital?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kávé nem emeli, energiaitalt még nem ittam.
2011. márc. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kávé emeli mm-re úgyse lehet megmondani mert az erősségétől is függ.
2011. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ. Velem volt már olyan, hogy az egyik nap ugyanúgy 2 kávét ittam, mint máskor, de (valószínűleg mert kevesebbet ettem, meg ideges is voltam kicsit) a második után nem sokkal nagyon szarul éreztem magam. 135-ös volt a systolés vérnyomásom (normálisan 115 szokott lenni). Máskor szinte meg sem érzem, de gondolom akkor is megemeli valamennyire. Az egyik ismerősöm még 1 kávét se tud meginni, mert attól is rosszul lesz.

Ha magadnál akarod tudni, akkor mért meg kávé előtt és kávé után mondjuk fél órával.

2011. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Álljon meg a fáklyásmenet! A normális vérnyomást nem emeli jelentősen!Nekem egy órakor most vendégségben 87/56 volt megittam másfél erős kávét és 115/70 lett egy órán belül.
2011. márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elárulom neked hogy a normálisnak tekintett vérnyomás

120-130 / 80-90

2011. márc. 13. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazából a 110/70 a normálisnak mondható kategória alsó határa. Amúgy pontosan nem értem, hogy mit szeretne az utolsó a tudtunkra adni, fogalmazhatna kicsit világosabban. Nekem normális a vérnyomásom alapjában véve, mégis
2011. márc. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

megemeli a kávé.

(Bocs, véletlen elküldtem befejezetlenül az előzőt)

2011. márc. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!